شبكه
شبكه

بر اساس گزارش DigiTimes، اپل به توليدكنندگان قطعات مك بوك‌هاي جديد اعلام كرده كه عرضه‌ي اين لپ تاپ در اواخر سال ۲۰۱۶ و اوايل سال آينده ميلادي رشد فزاينده‌اي خواهد داشت و عملاً آنها بايد خود را آماده كنند.

ظاهراً اپل به فروش لپ تاپ‌هاي جديد خود تا پايان سال خوش‌بين بوده و مي‌خواهد با كنترل عرضه، پروسه‌ي فعلي را تا ورود به سال ۲۰۱۷ ادامه دهد و اين در حالي است كه افزايش سود و درآمد اين شركت منوط به فروش موفق محصولات اپل در سال آينده خواهد بود.

همين منبع اضافه مي‌كند اپل در حال حاضر خواستار توليد مك بوك پروهاي بيشتر نيست و حتي برنامه‌ عرضه‌ي و ارسال اين محصول را نيز به دليل كمبود باتري، كيبورد و بخش‌هاي لولايي درب مك بوك به تاخير انداخته است.

برخي از كارشناسان بازار معتقدند تا پايان سال ۲۰۱۶ اپل حدود ۱۵ ميليون مك بوك پرو وارد بازار خواهد كرد و همين پروسه در سال ۲۰۱۷ نيز ادامه مي‌يابد، در اين ميان طبق گزارش اكونوميك ديلي شركت تايواني ODM اعلام كرده كه اپل سفارش نوار لمسي مك بوك‌هاي جديد را به اين توليد كننده واگذار كرده است.

اين در حالي است كه گفته مي‌شود تامين كننده‌ي سنگاپوري به دليل مشكلات توليد كيبورد و TouchBar و عدم توانايي در برآوردن خواسته‌هاي اپل، نتوانسته بود به تعهداتش عمل كند، اپل توليد اين قطعات را به شركت ODM سپرده است.

به نظر مي‌رسد بخشي از تاخير بوجود آمده در عرضه‌ي مك بوك‌هاي جديد به توليد محدود كيبورد‌هاي اين لپ تاپ مرتبط باشد.

بايد ديد آيا تاخير بوجود آمده در عرضه مك بوك‌ پرو تاثيري بر فروش كلي اين محصول خواهد گذاشت يا خير.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اپل، سال، جديد، توليد، شركت،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۱:۱۵ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از ابتداي امسال رده‌بندي اپراتورهاي برتر اينترنت پرسرعت ADSL را بر اساس نظرات كاربران در هر استان اعلام مي‌كند.

بر اين اساس در هر استان سه اپراتور برتر ADSL بر اساس نظر كاربران انتخاب شده و در جدولي به عموم اعلام مي‌شود.

بر اين اساس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي برترين ADSLهاي كشور بر اساس نظر كاربران در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۵ در هر استان را اعلام كرده است. 

به گفته حسين جوشقاني معاون رگولاتوري، اين رتبه‌بندي از طريق نظرسنجي و ارتباط مستقيم با بيش از ۲۹ هزار كاربر در سراسر كشور انجام شده و اپراتورهاي ارائه‌دهنده خدمات اينترنت پرسرعت (ADSL) در پنج محور كيفيت، تناسب قيمت و تنوع طرح، رسيدگي به شكايات، پشتيباني و وفاداري مشتريان ارزيابي شده‌اند.

هدف از اين رتبه‌بندي بهبود كيفيت و ايجاد فضاي سالم رقابتي بين اپراتورهاي ارائه‌دهنده خدمات اينترنت در تمامي استانهاي كشور است.

معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام كرد: «اميدواريم دارندگان پروانه اين خدمات ضمن حفظ نقاط قوت خود، در مسير ارتقاء كيفيت سرويس، با شتاب بيشتري حركت كنند.»

اسامي سه شركت برتر ارائه دهنده خدمات اينترنت پرسرعت ADSL در سه ماهه دوم سال به تفكيك استان به شرح زير است:

منطقهاستانرتبه اولرتبه دومرتبه سوم
آذراردبيلپارس آنلاينهاي وبآسياتك
آذربايجان شرقيآسياتكپيشگامانپارس آنلاين
آذربايجان غربيآسياتكپيشگامانشاتل
شمال غربقزوينآسياتكصبانتهاي وب
زنجانهاي وبآسياتكشاتل
گيلانآسياتكفن آواشاتل
شمال شرقخراسان رضويشاتلداتكآسياتك
خراسان جنوبي پارس آنلاينآسياتكشاتل
خراسان شماليپارس آنلاينشاتلآسياتك
گلستانشاتلآسياتكپيشگامان
شمالتهرانآسياتكپارس آنلاينهاي وب
البرزآسياتكشاتلصبانت
سمنانآسياتكصبانتهاي وب
مازندرانآسياتكپارس آنلاينصبانت
مركزياصفهانشاتلآسياتكپارس آنلاين
مركزيشاتلصبانتآسياتك
قمهاي وبپارس آنلاينشاتل
يزدشاتلپيشگامانآسياتك
چهار محال و بختياريآسياتكصبانتپارس آنلاين
غربهمدانلايزرپيشگامانصبانت
كردستانشاتلكارا امينحلماگستر
كرمانشاهپارس آنلاينآسياتكشاتل
جنوبفارسآسياتكهاي وبشاتل
بوشهرشاتلآسياتكحلماگستر
كهكيلويه و بوير احمدپارس آنلاينآسياتكپيشگامان
جنوب شرقهرمزگانپارس آنلاينشاتلآسياتك
سيستان و بلوچستانشاتلهاي وبآسياتك
كرمانآسياتكپارس آنلاينهاي وب
جنوب غربخوزستانشاتلهاي وبآسياتك
ايلامآسياتكفن آواهاي وب
لرستانپيشگامانآسياتكفن آوا
CRA and radio communications since the beginning of this year GROUPS & zwnj; Top of ADSL broadband operators based on user comments in each province with & zwnj; library should refresh the ESA
منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اساس، adsl، استان، اينترنت، اعلام،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۰۶:۲۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

از آنجايي كه ما از همين حالا وارد عصر آينده شده‌ايم مي‌توان تعدادي خودروهاي خودران، خودروهايي كه با كلاد درايوها در ارتباط هستند و خودروهايي كه مي‌توانند مسافت زيادي را به راحتي بپيمايند را در خيابان‌ها مشاهده كرد. مشكلي كه در اين بين وجود دارد اين است كه با وجود چنين امكاناتي، آن‌ها همچنان به صورت استاندارد عرضه نمي‌شوند و براي داشتن اين امكانات بايد مبلغ اضافه‌اي را (همانند خريد يك بنتلي) پرداخت كنيد. شايد بايد اميدوار باشيم تا افراد بيشتري بنتلي بخرند تا اين امكانات نيز سرانجام به صورت استاندارد در آمده و هر كسي در خودروي خود از تجهيزاتي چون سرد كن صندلي بهره مند باشد.

۱۰. گرمكن غربيلك فرمان

گرمكن فرمان

غربيلك فرمان گرم شونده در حقيقت چيز جديدي نيست و سال‌ها است كه چنين آپشني در خودروهاي لوكس وجود دارد، اما حالا اين آپشن براي خودروهاي سطح پايين‌تر نيز در حال عمومي شدن است و در خودروهايي چون نيسان ماكسيما نيز به صورت سفارشي مشاهده مي‌شود. البته از نظر برخي اين آپشن كاملا غير ضروري است و تنها به درد رانندگان تنبلي مي‌خورد كه دست‌هايشان در هر دمايي پايين‌تر از ۱۲ درجه‌ي سانتيگراد نياز به دستكش دارند. اما براي دانستن ارزش اين آپشن كافيست يكبار را در هنگام گذر جريان گردابي قطب شمال در ايالت‌هاي ميانه‌ي غرب آمريكا مشهور به منطقه‌ي (Midwest) باشيد تا در آن هنگام آرزو كنيد كه اي كاش خودروتان مجهز به گرمكن فرمان بود. 

۹. ميكروفون Tour Guide

تويوتا

ممكن است در روياهايتان به اين كه در اتوبوس مخصوص توريست‌ها يك راهنما باشيد فكر كرده باشيد. اينكه به مردم خوش آمد بگوييد و با چراغ قوه‌‌ي خود اماكن تاريخي و جذاب شهر خود را به آن‌ها نشان دهيد و اين امر باعث خوشحالي آن‌ها شود. اما اين فقط يك رويا بود البته تا زماني كه تويوتا در مدل هايلندر ۲۰۱۴ آپشني با نام ميكروفون (Easy Speak) را به صورت استاندارد معرفي كرد. با استفاده از اين آپشن راننده مي‌تواند با كساني كه در رديف سوم صندلي‌ها نشسته اند از طريق بلندگوها صحبت كند.

۸. سيستم آيپد يكپارچه

آپشن

دو دليل خوب براي وجود سيستم آيپد يكپارچه شده در خودرو وجود دارد. اول اينكه مي توانيد در هنگامي كه شخص ديگري رانندگي مي‌كند كارهاي خود را انجام دهيد و دوم اينكه كودكان شما هر تعداد دفعاتي كه بخواهند مي‌توانند انيميشن The Croods را از طريق سرويس (Netflix) تماشا كنند. يك دليل سوم نيز اينكه اعضاي خانواده مي‌توانند هر زمان كه بخواهند مشغول بازي (Candy Crush) شوند. بنتلي و فراري حتي سيستم‌هاي يكپارچه با آيپد را به عنوان بخشي از سيستم سرگرمي سرنشينان عقب ارائه مي‌كنند، البته فراري بهتر است آيپد ميني را به جاي آيپد ارائه دهد چون در پشت صندلي‌هاي لافراري حتي فضاي كافي براي يك آيپد نيز وجود ندارد.

۷. دوربين ۳۶۰ درجه

آپشن

خودروهاي بزرگي چون اس يو وي‌ها و وانت‌هاي سنگيني مانند فورد F-150 مدل ۲۰۱۴ به صورت آپشن مجهز به دوربين ۳۶۰ درجه هستند كه مي‌توانيد با استفاده از آن آنچه را در اطراف خودرو مي‌گذرد مشاهده كنيد. بسياري از خودروها مجهز به دوربين ديد عقب هستند و شما ديگر نيازي نداريد تا در هنگام حركت به عقب سر خود را بچرخانيد با اين حال دوربين‌هاي ديد اطرف باعث مي شوند تا شما در هنگام پارك كردن آسيب كم‌تري به تايرهاي خودرو برسانيد و يا سپر خودرو را به جدول پياده رو نماليد. حال اگر امكان داشت تا يك دوربين نيز بر روي سقف خودرو نصب شود ديگر مي‌توانستيم قبل از اينكه ليوان قهوه مان روي شيشه‌ي خودرو بريزد از آن مطلع شويم.

۶. صندلي‌هاي مجهز به سيستم تهويه

سردكن صندلي

اسمش را تغييرات آب و هوايي يا گرم شدن كره‌ي زمين بگذاريد، هرچه باشد آب و هوا برخي اوقات تغييرات زيادي مي‌كند و واقعا نمي‌دانيد كه چه باشد بپوشيد. برخي اوقات ممكن است در وسط تابستان نيز يك باد قطبي شروع به وزيدن كند. اين‌ها دلايلي است كه ما امروزه بيش از هر زمان ديگري نيازمند صندلي هاي تهويه‌ دار باشيم. خودروهايي همانند استون مارتين رپيد S به صورت آپشن مجهز به صندلي‌هايي است كه از نوع سوراخدار بوده و هوا از بين سوراخ‌هاي آن به سمت بالا دميده مي‌شود تا از تعرق سرنشينان جلوگيري شود. همانند نخستين باري كه از گرمكن صندلي استفاده كرديد در صورتي كه براي اولين بار از سيستم تهويه‌ي صندلي استفاده كنيد نيز شايد در ابتدا برايتان كمي غريب باشد، اما بعد از آنكه به آن‌ها عادت كنيد خواهيد فهميد كه زندگي بدون صندلي‌هاي تهويه دار تا چه اندازه سخت است. 

۵. هات اسپات WiFi در داخل خودرو

آپشن

به زودي خودروها فاصله‌ي زيادي با تعريف سنتي اتومبيل پيدا خواهند كرد. آن‌ها تبديل به دستگاه‌هاي متحركي خواهند شد كه مي‌توانيم در داخل آن‌ها هر كاري كنيم. آن‌ها خواهند توانست ما را در حالي كه مسغول چك كردن ايميل‌هايمان هستيم و يا در حال بازي كردن هستيم به مقصد برسانند. آن‌ها حتي قادر خواهند بود تا با يكديگر ارتباط برقرار كرده و صحبت كنند وديگر نيازي نيست تا اين كار را ما انسان‌ها انجام دهيم. در يك دنياي ايده آل آن‌ها حتي قادر به پرواز كردن نيز خواهند بود. در حالي كه فعلا بايد منتظر چنين آينده‌اي باشيم اما خودروها همين حالا نيز توانايي تبديل شدن به دستگاه‌هاي WiFi hotspot را دارند. تمامي كاري كه آن‌ها انجام مي‌دهند بر اساس سيستم‌هاي اطلاعاتي ابري يا همان (Cloud) انجام مي‌گيرد كه شامل مكانيابي ماهواره‌اي، پخش موزيك و هر چيز ديگري كه در حالت عادي شما آن‌ها را بر روي يك هارد ديسك ذخيره مي‌كنيد مي‌شوند. زماني هم كه به سيستم‌هاي ابري نياز نباشد نرم افزارهايي در دسترس شما خواهند بود. سيستم BMW ConnectedDrive از كمپاني بي‌ام‌و بسيار آينده نگرانه بوده و مي‌تواند هات اسپات واي‌فاي را درون خودرو فراهم كند.    

۴. استفاده‌ي بيشتر از فيبر كربن

آپشن

فيبر كربن يا الياف كربن ماده‌اي بسيار سبك و در عين حال بسيار مقاوم است. اين ماده مي‌تواند به هر شكلي فرم داده شود كه آن را تبديل به گزينه‌ي مورد علاقه‌ي طراحان كرده است. اين ماده ضمنا با سبك‌تر كردن وزن خودرو باعث بهبود راندمان پيشرانه نيز مي‌شود كه آن را تبديل به گزينه‌اي هوشمندانه در دنياي امروز كرده است. فيبر كربن به شدت گران قيمت است و ظاهر نامناسبي نيز دارد. شركت‌هاي خودروسازي به صورت آپشن اقدام به عرضه‌ي قطعات فيبر كربني تحت نام پكيج فيبر كربن در خودروهاي اسپرت خود مي‌كنند كه از آن‌ها مي‌توان مدل هايي چون لكسس RC-F را مثال زد. فيبر كربن چه در داخل و چه در بيرون تماما سياه رنگ است و فرقي نمي‌كند كه در يك خودروي ۴ سيلندر يا در يك ۱۲ سيلندر از آن استفاده كنيد.

۳. تكنولوژي محدود كردن رانندگان جوان

آپشن

معمولا رانندگان جوان از عوامل تصادفات هستند و اين يك حقيقت مسلم است و مي‌توانيد صحت آن را از هر مامور بيمه‌اي بپرسيد. حتي بردن نوجوانان به بخش اورژانس بيمارستان‌ها و نشان دادن قبرستان خودروهاي اوراقي نيز نمي‌تواند آن‌ها را از رانندگي ديوانه‌وار بر حذر دارد. اما راه چاره چيست؟ فورد يك سيستم با نام MyKey را معرفي كرده است كه حداكثر سرعت خودرو، حداكثر صداي سيستم صوتي و امواج تلفن همراه را محدود مي‌كند و در ضمن تا زماني كه كمربندهاي ايمني بسته نشوند اجازه‌ي روشن شدن سيستم صوتي را نخواهد داد. اين سيستم در صورتي كه خودرو از سرعت معيني تجاوز كند با استفاده از يك نرم افزار فورا به والدين اطلاع رساني مي‌كند.    

۲. سيستم اطلاع‌رساني سمت سرنشين كناري

آپشن

در فراري FF يك صفحه نمايش در مقابل سرنشين جلو قرار دارد كه اطلاعاتي نظير سرعت متوسط، سرعت لحظه‌اي خودرو، حداكثر سرعت، دور موتور، دنده، مدت زمان سفر و ميزان مسافت طي شده را نشان مي‌دهد. اين سيستم حتي مي تواند بگويد كه با اين سرعت در چه زماني به مقصد خواهيد رسيد. 

۱. دوربين نصب شده در آينه‌ها

آپشن

شايد شما نيز در شهري زندگي مي‌كنيد كه دوچرخه‌سواران زيادي دارد. اگر در چنين شهرهايي زندگي مي‌كنيد شايد يكي از نگراني هاي شما زماني باشد كه مي خواهيد با گردش به راست از روي خط ويژه‌ي دوچرخه رد شويد. حال اگر تمام خودروها همانند هوندا آكورد هيبريد ۲۰۱۴ به صورت استاندارد مجهز به دوربين ديد عقب بر روي آينه‌ي سمت شاگرد بودند ديگر در خصوص گردش به راست هيچ نگراني وجود نداشت. اين دوربين براي پوشش دادن نقاط كور راننده طراحي شده است و ابزار بسيار مناسبي براي چك كردن خط ويژه ي دوچرخه است. اين آپشن بايد بر وري هر خودرويي به صورت استاندارد نصب شود.Since we have already entered the next era & zwnj; we can & zwnj; be self-driving cars, cars and cars that can communicate with the cloud storage & zwnj; they are


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نيز، آنzwnjها، سيستم، خودرو، براي،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۶:۲۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

 تاكنون اپليكيشن‌هاي بسياري براي ثبت مستقل اطلاعات ساخته و منتشر شده‌اند كه هركدام زمينه‌اي مخصوص به خود را داشتند. براي مثال در يك اپليكيشن مي‌توانستيد مناسبت‌هاي تقويمي را ثبت كنيد و در اپليكيشني ديگر رمزهاي عبور را. EssentialPIM اما يك دفترچه‌ي مجازي و همه كاره براي كاربراني است كه تمايل به ثبت اطلاعات مختلف خود تنها در يك محيط دارند. طبيعتا دسترسي به اطلاعات شخصي در يك برنامه‌ي ثابت بسيار ساده‌تر و سريع‌تر از حالتي است كه براي دست‌يابي به آن‌ها مجبور به سر زدن به چند اپليكيشن مختلف باشيد. EssentialPIM قادر است موضوعات مختلف را مانند رمزها، يادداشت‌ها، مناسبت‌ها و ... را در كنار هم و در يك برنامه ذخيره كند تا تمامي اطلاعات خود را يك جا و كنار هم در اختيار داشته باشيد.

از مهم ترين مواردي كه مي‌توانيد به ثبت و ذخيره‌ي آن‌ها در EssentialPIM بپردازيد مي‌توان به ToDoList‌ها اشاره كرد. در اين بخش از برنامه مي‌توانيد مواردي را كه در آينده تصميم به انجام آن‌ها داريد ثبت كنيد تا هرگز دچار فراموشي آن‌ها نشويد. بخش تقويم برنامه علاوه بر آنكه روزها و ماه‌هاي سال را براي شما به ارمغان خواهد آورد، قابليت ثبت رويداد را نيز دارد كه به لطف آن مي‌توانيد موارد مختلفي مانند تولد دوستان، تاريخ پرداخت قبض‌ها و ... را ثبت كنيد. اگر يادداشت مهمي نيز داريد مي‌توانيد از بخش Notes اقدام به ذخيره سازي آن كنيد. امكانات اين بخش نسبت به اپليكيشن‌هايي مانند Gnotes و ... كمتر اما در كل كافي است. حفاظت از رمزهاي عبور نيز كه يكي از مهم‌ترين موارد براي هر كاربري به حساب مي‌آيد در اين برنامه در نظر گرفته شده است و شما مي‌توانيد در بخش Passwords اقدام به ثبت رمزهاي عبور خود كنيد. بخش Contacts نيز براي ذخيره‌ي شماره و اطلاعات مربوط به شماره‌هاي خصوصي در نظر گرفته شده است كه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. اين برنامه داراي نسخه كامپيوتري نيز است كه با استفاده از آن مي‌توانيد اطلاعات را بين گوشي و كامپيوتر همگام سازي كنيد. براي دانلود مي‌توانيد از لينك‌هاي زير استفاده كنيد.

ويژگي ها

  • طراحي زيبا و چشم نواز محيط كاربري
  • امكان ثبت يادداشت، ليست وظيفه، رويداد و ..
دانلود اپليكيشن


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ثبت، براي، ميzwnjتوانيد، اطلاعات، بخش،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۶:۲۹ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

پرچمدار جديد سري ميت هواوي، دقايقي پيش در جريان مراسمي رسمي در شهر مونيخ آلمان معرفي شد. فبلت ۵.۹ اينچي هواوي كه از ۶۴ گيگابايت حافظه‌ي داخلي و ۴ گيگابايت رم استفاده مي‌كند، ۶۹۹ يورو (معادل ۷۷۵ دلار) قيمت خواهد داشت.

هواوي در اين تلفن هوشمند از رابط كاربري EMUI 5.0 و اندرويد 7 نوقا استفاده خواهد كرد. از ديگر مشخصات اين تلفن مي‌توان استفاده از پنل IPS با ابعاد ۵.۹ اينچي و رزولوشن فول اچ‌دي، پردازنده‌ي ۸ هسته‌اي كرين ۹۶۰، دوربين جلوي دوگانه ۲۰ و ۱۲ مگاپيكسلي و دوربين سلفي ۸ مگاپيكسلي در آن اشاره كرد.

هواوي ميت ۹ / huawei mate 9

هواوي هنوز زمان دقيقي براي عرضه‌ي رسمي Mate 9 به بازار مشخص نكرده است، هرچند انتظار مي‌رود شاهد عرضه‌ي آن به بازار تا پيش از پايان سال جاري باشيم.

مراسم معرفي ميت 9 هواوي

مقايسه هواوي ميت 9 با گلكسي اس 7 اج، آيفون 7 پلاس، پيكسل ايكس ال گوگل و ال جي وي 20


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ميت، دوربين، معرفي، هواوي، بازار،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۱:۲۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

موتورولا كه حالا زير پرچم لنوو فعاليت مي‌كند، گوشي ميان‌رده‌ي Moto M را پيش از معرفي رسمي در وب‌سايت چيني Tmall (مشابه آمازون) قرار داده است. قرار است امروز به طور رسمي از اين گوشي فلزي رونمايي شود.

گوشي‌هاي سري موتو همواره طرفداران خاص خودش را داشته‌اند و با توجه به محصولاتي چون سري موتو جي و گوشي موتو ايكس پيور اديشن، خاطرات خوشي در ذهن خريداران اين گوشي‌هاي باقي مانده است. اما به نظر مي‌رسد جديدترين محصول اين برند خيلي هم اميدواركننده نيست. با اينكه موتو ام از يك بدنه‌ي يك پارچه‌ي تمام فلزي با سنسور اثر انگشت جديد موتورولا بهره مي‌برد، اما انتظارات سخت‌افزاري از محصولي با قيمت ۲۹۵ دلار برآورده نمي‌شود. زماني اين موضوع بيشتر برجسته مي‌شود كه اين گوشي را با رقباي آن مقايسه مي‌كنيم.

برخلاف شايعات قبلي خبري از باتري ۵۱۰۰ ميلي آمپر ساعتي نيست. با اينكه استفاده از ۴ گيگابايت رم در كنار دوربين ۱۶ مگاپيكسل و پوشش ضد آب P2i جذاب به نظر مي‌رسد، اما بهره‌گيري از پردازنده‌ي هليو پي ۱۵ مدياتك در دستگاه ساخت موتورولا كمي عجيب است. از جمله ديگر مشخصات گوشي موتو ام (حداقل در نسخه‌ي چيني) مي‌توان نمايشگر ۵.۵ اينچي فول اچ‌دي، ۳۲ گيگابايت حافظه‌ي داخلي، سيستم صوتي Dolby Atoms و پشتيباني از دو سيم كارت را مشاهده كرد.

با اينكه روي كاغذ اين مشخصات خيلي هم بد نيست، اما موتو ام به ويژه در بازار چين رقبايي سرسختي چون مي 5 اس شيائومي را پيش روي خود مي‌بيند كه به پردازنده‌ي اسنپدراگون ۸۲۱ و سنسور اثر انپشت اولتراسونيك مجهز شده است.

شايد بهتر است موتو ام مناسب بازارهايي غير از چين بدانيم.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: موتو، گوشي، موتورولا، اينكه، نيست،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۳۳:۱۰ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]
cybersecurity1.jpg
Image: iStock

Make sure you're covered for the gray areas—that's the warning from insurance attorney Scott Godes, who talked to TechRepublic recently about the chasm between cyberpolicies and traditional crime coverage پوشش، شمول.

Uninsured losses resulting from social engineering مهندسي are an all-too-common plight of American businesses, said Godes, a partner in the Washington., D.C. office of Barnes & Thornburg, where he co-chairs the data security and privacy practice.

For example, the P.F. Chang's restaurant chain got hacked for 60,000 customer credit card numbers, and then got stuck with a nearly million bill to a payment processing company شركت جمعيت، انجمن ، شركت ( مخفف آن co ميباشد)، گروه ، دسته ، هيئت بازيگران ، گروهان ، همراه كسي رفتن ، مصاحبت كردن با that its cyberinsurance policy from the Chubb insurance company شركت جمعيت، انجمن ، شركت ( مخفف آن co ميباشد)، گروه ، دسته ، هيئت بازيگران ، گروهان ، همراه كسي رفتن ، مصاحبت كردن با didn't cover, Godes observed.

SEE: Security TV: Will cyber insurance change the security industry? (ZDNet)

Some insurance companies are trying to fill the middle ground. One example is Willis Towers Watson, an insurance brokerage that recently announced its CyFi plan—that's short for cyberinsurance and fidelity, vice president Peter Foster explained.

Fidelity bond is insurance-speak for a crime policy involving the theft of money. A client of Foster's in the financial field nearly lost a large sum when one of their corporate officers was asked to surreptitiously transfer money online, which inspired Willis to expedite its product offering, he said. That wouldn't have been covered in a standard cyberinsurance policy.

"They managed to stop it in time, but it's what got them concerned," Foster said. "Because [CyFi] is a gap filler, it is considered primary coverage پوشش، شمول to fill that gap and will also serve excess over the crime policy and the cyber policy," he said.

"Such gaps may include losses arising from social engineering مهندسي; theft of confidential information; a narrow definition of computer systems; mechanical failures or errors in program designs; and cyberterrorism," Willis' announcement stated. Willis plans to make the policy available to other industries, not just the financial field, Foster added. Lloyd's and U.S. Underwriters are the companies behind the policy, he said.

Godes said Willis' new plan goes further than others have to date. "Cyberinsurance in particular has kept me busy since 2008," he said. "You would be hard-pressed to find stock cyberinsurance that covers money lost by being wired around from social engineering مهندسي fraud."

SEE: 5 things to know about terrorism insurance (CBS News)

There are other caveats that companies shopping for cyberinsurance should beware, Godes added. Those include coverage پوشش، شمول limits due to regulatory actions; lack of coverage پوشش، شمول for the غير مجاز مي باشدt of call monitoring, credit monitoring, and forensic investigations; and denial of coverage پوشش، شمول if a hack began before the coverage پوشش، شمول term. Another aspect to consider is cybercoverage پوشش، شمول for an attack on your company شركت جمعيت، انجمن ، شركت ( مخفف آن co ميباشد)، گروه ، دسته ، هيئت بازيگران ، گروهان ، همراه كسي رفتن ، مصاحبت كردن با that results in hurting other companies, such as the recent distributed denial-of-service attack on domain name system provider Dyn.

However, "It's still an evolving market. Ultimately the policies as we see them today have only been around a few years," Godes noted. "Ask a lot of questions as you're buying. That's probably point number one. Ask questions about why and how this policy you're thinking about buying is well-suited to your company شركت جمعيت، انجمن ، شركت ( مخفف آن co ميباشد)، گروه ، دسته ، هيئت بازيگران ، گروهان ، همراه كسي رفتن ، مصاحبت كردن با and your company شركت جمعيت، انجمن ، شركت ( مخفف آن co ميباشد)، گروه ، دسته ، هيئت بازيگران ، گروهان ، همراه كسي رفتن ، مصاحبت كردن با's risk. What might be important to one entity might be completely unimportant to another."


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: policy، insurance، cyberinsurance، godes، willis،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۳۶:۲۲ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

پژوهشگران با استفاده از فناوري محاسبات كوانتومي سعي داشته‌اند تا يك اسكنر تصويربرداري رزونانسي (MRI) را ريزسازي كنند (ريزسازي به فرايندي اطلاق مي‌شود كه پديده‌اي را مجددا به صورت بسيار ريز توليد مي‌كنند). هدف آنها اين بود كه دستگاه اسكن را به حدي كوچك كنند كه براي ثبت و برداشت ساختار يك مولكول زيستي منفرد كارامد باشد و در حين تصويربرداري به آن آسيب نرسانده و همچنين باعث از ميان رفتن اطلاعات موجود در آن نشود. چنين دستاوردي مي‌تواند ابزاري كليدي براي كشف‌هاي بعدي درباره‌ي داروها و ساير پژوهش‌هاي فناوري زيستي باشد.

دانشمندان دانشگاه ملبورن به سرپرستي پروفسور لويد هالينبرگ (Lloyd Hollenberg) از بيت‌هاي كوانتومي با اندازه‌اي در حد يك اتم به عنوان سنسور‌هاي كوانتومي استفاده كرده‌اند تا از اتم‌هايي كه مولكول‌هاي پيچيده‌ي زيستي را تشكيل مي‌دهند، عكس‌برداري كنند. وي در اين زمينه مي‌گويد:

با استفاده از سنسور‌هاي كوانتومي كه مي‌توانند از هر تك اتم متعلق به مولكول‌هاي زيستي تصوير‌برداري كنند، مي‌توان بر مشكلاتي كه در روش‌هاي معمول عكس‌برداري زيست‌مولكولي وجود دارد، فائق آمد.

در تكنيك‌هاي فعلي، به كريستال مولكولي كه از آن عكس‌برداري خواهد شد، نياز است. سپس با استفاده از پراش اشعه‌ي ايكس، ساختار تقريبي مولكول مشخص مي‌شود. در هر دو قسمت از تكنيك فعلي، اين احتمال وجود دارد كه اطلاعات مهمي از دست برود، همچنين طبق مطالعات جديد، بعضي از زيست‌مولكول‌ها نمي‌توانند به شكل كريستال درآيند. يكي از محققان اين تحقيق، ويكتور پريونيساك (Victor Perunicic)، كه در مقطع دكترا در دانشگاه ملبورن مشغول به تحصيل است، در همين ارتباط مي‌گويد:

در دستگاه‌هاي MRI معمولي از آهن‌رباهاي بزرگ استفاده مي‌شود تا با تشكيل گراديان ميدان در هر سه بعد، يك تصوير سه بعدي به دست آيد؛ در سيستمي كه ما طراحي كرده‌ايم از ويژگي‌هاي طبيعي مغناطيسي كه در يك كيوبيت اتمي وجود دارد، استفاده شده است. به طور خلاصه اين طور مي‌توانيم بگوييم كه كيوبيت‌هاي اتمي به خوبي مي‌توانند در نقش نانو سنسور عمل كنند.

پروفسور هالينبرگ در اين رابطه مي‌افزايد:

ساخت دستگاه MRI از نوع كوانتومي براي تصوير برداري از يك زيست‌مولكول منفرد، مي‌تواند انقلابي در فرايند تصوير‌برداري در سطح مولكولي ايجاد كند و منجر به توسعه‌ي بيوتكنولوژي در حوزه‌ها و كاربرد‌هاي مختلف كلينيكي شود.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۱:۱۳ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

با هدف تكميل شبكه‌ي ملي اطلاعات در كشور، مركز تبادل ترافيك داده‌ي استان قم با حضور آذري جهرمي، معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت، صادقي استاندار قم، دكتر شهرياري عضو شوراي عالي فضاي مجازي و جمعي از مديران ارشد حوزه‌ي فناوري و اطلاعات كشور، چهارشنبه ۱۲ آبان ماه ۹۵ در استانداري قم مورد به بهره‌برداري رسيد.

با راه‌اندازي مركز تبادل ترافيك داده‌ي استان قم، دسترسي به ديتاسنتر سازمان فناوري اطلاعات و مراكز داده‌ي فرهنگي در استان با سرعت بالاتر و هزينه‌ي پايين امكان پذير خواهد شد.

اضافه شدن مركز تبادل ترافيك استان قم به چرخه‌ي شبكه‌ي ملي اطلاعات، علاوه بر كاهش هزينه‌هاي كاربران نهايي ، مزايايي از جمله كاهش هزينه‌هاي مراكز داده فرهنگي، افزايش امنيت سرويس‌هاي داخلي، رشد شاخص‌هاي ترافيكي ارتباطات و استقلال از پهناي باند بين الملل را به همراه خواهد داشت.

با توجه به راه‌اندازي مركز تبادل ترافيك داده‌ي قم، امكان تبادل ترافيك در شبكه‌ي ملي اطلاعات به صورت رايگان (Peering) فراهم خواهد شد و مراكز محتوا فقط براي دسترسي به اينترنت هزينه‌  پرداخت خواهند كرد.With the aim of completing the network & zwnj; the country's National Information Center data traffic exchange & zwnj; Jahromy of Qom by the Azerbaijani Deputy Minister of Communications and Information Technology and the Director of Corporate Communications


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اطلاعات، تبادل، ترافيك، مركز، دادهzwnjي،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۱:۰۲ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

مايكروسافت اوايل آبان ماه طي مراسمي از محصول جديد سخت‌افزاري خود با نام سرفيس استوديو رونمايي كرد كه يك آل اين وان كاربردي براي طراحان است. كمپاني دل نيز در هفته‌اي كه گذشت طي كنفرانس Adobe Max كه در سن ديگو برگزار شد، تيزري ويديويي را از محصول جديد خود كه يك آل اين وان بوده و مي‌توان آن را رقيبي براي سرفيس استوديوي مايكروسافت خواند، منتشر كرد.

براساس اطلاعات برگرفته از توييت‌هاي منتشر شده در ارتباط با اين محصول، به نظر مي‌رسد نام اين محصول SurfaceProArt باشد. در تيزر مورد نظر اشاره‌اي به مشخصات فني و قيمت اين محصول نشده، حال آنكه براساس اطلاعات موجود در ويديو به نظر مي‌رسد سرفيس پرو آرت از وجود دو نمايشگر بهره برده و كليدي چرخان نظير سرفيس استوديوي مايكروسافت نيز روي آن تعبيه شده است. دل با انتشار توييتي تاييد كرده كه اين محصول در جريان برگزاري CES 2017 در لاس‌وگاس رونمايي خواهد شد. به نظر مي‌رسد دل اين محصول را از سال ۲۰۱۴ ميلادي در دست توسعه داشته است.

تري ميرسون پس از آنكه مايكروسافت كنترلر جديد چرخان خود را در كنار سرفيس استوديو رونمايي كرد، از اين موضوع پرده برداشت كه ردموندي‌ها اجازه‌ي استفاده از اين ماژول جديد را كه با در نظر گرفتن طراحان روي محصول خود قرار داده، به شركاي سخت‌افزاري خود خواهد داد. همانطور كه در ويديو نيز مي‌توان مشاهده كرد، محصول دل از قلم نيز پشتيباني مي‌كند و اين موضوع بيشتر به دليل بهره‌گيري از نمايشگر دوم در پايين نمايشگر اصلي است.

نظر شما در اين خصوص چيست؟


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: محصول، نظر، سرفيس، نيز، مايكروسافت،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۰:۵۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 28059
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب