شبكه
شبكه

ادوبي را به جرات مي‌توان يكي از غول‌هاي دنياي برنامه‌ها دانست كه با نرم‌افزارهاي فوق‌العاده و منحصربه‌فرد خود توانسته نام خود را در دنياي صفر و يك جاودانه كند. نرم‌افزارهاي اين كمپاني همچون Adobe Photoshop CC و Adobe Illustrator CC‎ به حد بسيار بالايي در سطح تجاري و هنري در حال استفاده هستند و محبوبيت و كاربرد آن‌ها به حدي است كه ادوبي را ناچار به انتشار نسخه‌هاي موبايل برخي از سرويس‌هاي خود كرده است. تاكنون اپليكيشن‌هاي مختلفي از ادوبي براي گوشي‌هاي موبايل منتشر شده كه به تازگي دو برنامه جديد نيز به اين ليست اضافه شده است. Comp CC يكي از اين دو برنامه است كه براي گوشي‌هاي اندرويد و آي او اس منتشر شده است و در همين زمان كوتاه نيز موفق به كسب تعداد قابل توجهي كاربر شده است. اين برنامه كه همچون ديگر محصولات موبايل ادوبي از ظاهر مناسبي برخوردار است به صورت كاملا مناسب براي صفحات لمسي بهينه‌سازي شده است به طوري كه مي‌توانيد به آساني هرچه تمام‌تر با اين برنامه در موبايل يا تبلت خود كار كنيد.

Comp CC در زمينه‌ي طراحي و نمونه‌سازي فعاليت دارد به طوري كه براي مثال اگر طراح يك سايت يا ژورنال هستيد مي‌توانيد قاب‌بندي ها و ... را در اين برنامه طراحي كرده و طرح خود را پيش ببريد. نكته‌ي جالبي كه در Comp CC وجود دارد امكان همگام‌سازي آن با ديگر نرم‌افزارها و اپليكيشن‌هاي ادوبي است به اين معنا كه مي‌توانيد پروژه‌اي را در برنامه آغاز كنيد و بعد از اتمام آن را براي انجام مراحل ديگر به فتوشاپ يا ... ارسال كنيد. Comp CC براي اجرا به نسخه‌ي 4.4 اندرويد و آي او اس 9 يا بالاتر نياز دارد و تنها در پلي استور گوگل بيش از 5000 بار دانلود شده است. اين برنامه قبلا براي آيفون منتشر شده بود كه موفق به قرارگيري در ليست بهترين اپليكيشن‌هاي 2015 به انتخاب اپل شد. براي دانلود نسخه‌ي اندرويدي و آيفون Comp CC مي‌توانيد از لينك‌هايي كه در انتهاي مطلب قرار داده شده استفاده كنيد.

Photoshop Sketch نيز در زمينه‌ي طراحي با قلم فعاليت دارد و با توجه به تصاويري كه به عنوان نمونه كار برنامه منتشر شده است بايد اعتراف كرد كه با يكي از بهترين اپليكيشن‌ها در زمينه‌ي طراحي با قلم رو به رو هستيم. Photoshop Sketch همچون فتوشاپ از ويژگي لايه‌بندي پشتيباني مي‌كند به طوري كه مي‌توانيد با ساخت لايه‌هاي مختلف و نقاشي در هر لايه قادر به مديريت بهتر طراحي خود باشيد. طيف وسيعي از قلم‌هاي مختلف نيز در برنامه گنجانده شده است كه به كمك آن‌ها مي‌توانيد هر طور كه مايل هستيد به اجراي طرح‌هاي خود بپردازيد. Photoshop Sketch نزديك به 10 هزار بار تنها در پلي استور گوگل منتشر شده است و براي اجرا به نسخه‌ي 4.4 اندرويد و 9 آي او اس يا بالاتر نياز دارد. براي دانلود اين برنامه مي‌توانيد از لينك هاي زير استفاده كنيد.

Comp CC: اندرويد | آي او اس
Photoshop Sketc: اندرويد | آي او اس


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۵:۰۹ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

حتما مي‌دانيد كه سيگار و برخي امواج راديو‌اكتيو سرطان‌زا هستند، اما بهتر است بدانيد كه در گزارش سالانه‌‌ي اخير موسسه‌ي ملي سلامت آمريكا درباره‌ي مواد سرطان زا (ROC)، به بيش از 200 ماده اشاره شده‌است كه باعث ايجاد تومورهاي بدخيم در بدن انسان مي‌شوند. از بين اين مواد، هفت مورد از آنها اخيرا به ليست ياد شده اضافه شده‌اند.

پنج مورد از اين موادي كه به تازگي اضافه شده‌اند، ويروس‌هايي هستند كه يا مستقيما باعث ايجاد سرطان مي‌شوند يا به شكل غير مستقيم و با تسهيل اثرگذاري مرگبار ساير ويروس‌هاي سرطان‌زا، باعث ايجاد سرطان مي‌شوند. اين پنج مورد عبارت هستند از : ويروس نقص ايمني انساني نوع 1 (HIV-1)‌، ويروس لنفوم سلول تي انساني نوع 1 (HTLV-1)‌، ويروس اپشتين-بار (EBV)، ويروس هرپس مرتبط با ساركوم كاپوسي (KSHV) و ويروس مركل سل پوليوما (MVC). همه‌ي اين ويروس‌ها در گروه "عوامل شناخته شده‌ي سرطان‌زا در انسان" قرار گرفته‌اند كه در مقابل دسته‌ي ديگر اين فهرست يعني "عواملي كه پيش‌بيني مي‌شود در انسان سرطان‌زا باشند" قرار مي‌گيرند.

شايد به طور عادي از ويروس‌ها به عنوان مواد سرطان‌زا ياد نشود اما موسسه‌ي ملي سلامت، آن‌ها را به عنوان خطراتي حقيقي در نظر گرفته است. پروفسور ليندا بيرن‌بائوم، مدير موسسه‌ي ملي علوم بهداشت محيط زيست (NIEHS) و برنامه‌ي سم‌شناسي ملي (NTP) آمريكا مي‌گويند:

با توجه به اينكه ۱۲ درصد از سرطان‌ها در سراسر جهان به واسطه‌ي ويروس‌ها به وجود آمده‌اند، اتخاذ راهبردهاي پيش‌گيرانه در برابر عفونت‌هايي كه منجر به سرطان مي‌شوند، بسيار حياتي است. موارد موجود در فهرست‌هاي اين گزارش و به خصوص ويروس‌ها، اهميت نقش "پيش‌گيري" را در كاهش ميزان ابتلا به سرطان در جهان به ما گوشزد مي‌كند.

موسسه‌ي NIH اعلام كرده است كه در زمينه‌ي ويروس اپشتين-بار، نود درصد از افراد بزرگسال مبتلا به ويروس‌هاي مرتبط با هرپس هستند، اما در اكثر موارد، سيستم ايمني بدن اين ويروس‌ها را كنترل مي‌كند. البته به گفته‌ي اين موسسه، اين مسئله در موارد زير نيز صادق است:

  • چهار نمونه از ويروس‌هاي ليموفوما يعني: ويروس بوركيت‌، ويروس هاجكين‌، ويروس غير هاجكين مرتبط با سركوب سيستم ايمني و ويروس خارج گرهي NK/T-Cell نوع دماغي.
  • دو نوع از سرطان‌هاي مخاطي كه عبارت هستند از سرطان گلويِ بالاييِ پشتِ بيني (نازوفارينژيال) و برخي از انواع سرطان معده.

علاوه بر پنج ويروس مطرح شده، حلال صنعتي تري‌كلرواتيلن (TCE) نيز در جايگاه بدتري قرار گرفته و به دليل نقشش در افزايش خطر سرطان كبد، از فهرست "عواملي كه پيش‌بيني مي‌شود در انسان سرطان‌زا باشند" به فهرست "عوامل شناخته‌شده‌ي سرطان‌زا در انسان" منتقل شده است.

موسسه‌ي NIH اعلام كرده است: " افراد مي‌توانند به طرق مختلف در معرض TCE قرار ‌گيرند. امكان انتشار اين ماده در هوا، آب و خاك محيطي كه در آن توليد و مصرف مي‌شود، وجود دارد. اين ماده به آرامي تجزيه شده و مي‌تواند به آساني با حركت در خاك به منابع زيرزميني آب آشاميدني وارد شود. به دليل استفاده‌ي گسترده از اين ماده به عنوان عامل چربي‌زدايي براي فلز‌ها و نيز براي حفظ و نگه‌داري سلاح‌ها، اين ماده در منابع آب زير زميني اكثر مناطق نظامي و مناطق پاكسازي پسماندهاي سمي يافت مي‌شود.

آخرين مورد از هفت عامل سرطان‌زاي جديد "كبالت و تركيب‌هاي كبالتي هستند كه يون‌هاي كبالت را در محيط‌هاي طبيعي منتشر مي‌كنند" و تحت عنوان " عواملي كه پيش‌بيني مي‌شود در انسان سرطان‌زا باشند" وارد فهرست شده‌اند.

اين موسسه اعلام كرده است:

كبالت يكي از عناصري است كه به شكل طبيعي به وجود مي‌آيد و در ساخت آلياژهاي فلزي و تركيبات فلزي ديگري مثل تجهيزات نظامي و صنعتي و باتري‌هاي قابل شارژ، به كار مي‌رود. بيشترين خطر قرارگيري در معرض اين مواد مربوط به كارگاه‌ها و ايمپلنت‌هاي پزشكي شكست خورده است. ورود اين فلز و تركيب‌هاي آن به فهرست مواد سرطان‌زا تا حدود زيادي حاصل نتايج آزمايش‌هايي است كه روي حيوانات انجام شده است.

كبالت همچنين در ويتامين B12 يافت مي‌شود، اما از آنجا كه در اين ويتامين، كبالت متصل به پروتئين‌ها است، قادر به انتشار يون در بدن انسان نبوده و به همين جهت به عنوان عاملي سرطان‌زا تلقي نمي‌شود.

يون‌هاي كبالت پس از ورود به سلول‌ها، در فرآيند ترميم DNA اختلال ايجاد مي‌كنند و موجب آثار مخرب ديگري نيز مي‌شوند كه نهايتا به سرطان ختم مي‌شوند. با اين وجود هنوز هم روشي كه يون‌ها به وسيله‌ي آن باعث رشد تومور مي‌شوند، كاملا شناخته شده نيست. در اين تحقيق، يون‌هاي كبالت جايگزين سولفات كبالتي شده‌اند كه در سال 2004 به فهرست عوامل سرطان‌زا اضافه شد.

محققان پس از ارائه‌ي گزارش‌هاي عمومي، مواد را به منظور بررسي از نظر سرطان‌زا بودن به برنامه‌ي سم‌شناسي ملي (NTP) آمريكا تحويل مي‌دهند. در نمودار اطلاعاتي زير مي‌توانيد كل اين فرآيند را مشاهده كنيد. نسخه‌ي كامل چهاردهمين گزارش مربوط به مواد سرطان‌زا از سوي NTF و در قالب يك فايل PDF در دسترس عموم قرار گرفته‌است.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۳۳:۲۳ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

پن جيوتنگ، يكي از فاش كننده‌هاي نام آشناي چيني به تازگي اطلاعاتي از گوشي مفهومي هواوي فاش كرده است. اين گوشي با استفاده از پنل ساخت سامسونگ توسعه داده شده كه هر چهار ضلع پنل خميده است. با توجه به اطلاعات جديد اين گوشي روز ۲۶ آذر عرضه مي‌شود.

بنابر اطلاعاتي ديگر كه در شبكه‌ي اجتماعي ويبو منتشر شده است، اين گوشي مفهومي در واقع خانواده‌اي جديد از گوشي‌هاي هواوي است كه در آينده حرف‌هاي زيادي در مورد آن خواهيم شنيد. 

همچنين فردي ديگر در ويبو، وجود گوشي مفهومي هواوي را تاييد كرده و طراحي صفحه نمايش و پنل جلوي گوشي را ويژگي اصلي آن دانسته است. جيوتنگ در گذشته استفاده‌ي هواوي از پنل ساخت سامسونگ با چهار لبه‌ي خميده را نيز تاييد كرده بود.

برخي از كاربران پتنتي (در تصوير مطلب مي‌توانيد اين پتنت را مشاهده كنيد) مربوط به هواوي را از آرشيو اين شركت بيرون كشيده‌اند كه لبه‌هاي خميده‌ي نمايشگر و قاب پشتي گوشي را نشان مي‌دهد كه همانند گلكسي نوت ۷ طراحي متقارني دارد. البته شايد در ظاهر به نظر برسد كه اين گوشي مشابه سري اج سامسونگ است اما اگر با دقت نگاه كنيد هيچ دكمه، حسگر يا اسپيكري را در جلوي گوشي مشاهده نخواهيد كرد.

بايد منتظر ماند و ديد كه هواوي اين گوشي را معرفي خواهد كرد يا خير؟ براي اطلاعات بيشتر بايد منتظر اخبار چند روز آينده ماند.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گوشي، هواوي، پنل، مفهومي، سامسونگ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۳۱:۰۰ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

ما معمولا پديده‌ي جهش ژنتيكي را به عنوان وقوع «اشتباهاتي» در ژن‌هايمان تلقي مي‌كنيم كه ما را دچار بيماري خواهد كرد. اما واقعيت اين است كه همه‌ي اشتباهات هم بد نيستند و برخي از آنها حتي مي‌توانند به از كار انداختن يا سركوب پيامدهاي ناشي از بيماري‌ها منتهي شوند. تا به حال يافته‌هاي كمي در مورد فرايند فوق كه آن را به نام سركوب ژنتيكي مي‌شناسند، به دست آمده است.  اما به نظر مي‌رسد كه تغييري در حال وقوع است و در همين راستا نيز گروهي از محققان دانشگاه تورنتو شروع به وضع و تبيين برخي قوانين كلي پيرامون آن كرده‌اند.

تيم پژوهشي فوق متشكل از اساتيد برندا اندروز (Brenda Andrews)، چارلز بون (Charles Boone) و فردريك راث (Frederick Roth)، از مركز دانلي و دپارتمان ژنتيك مولكولي با همكاري پروفسور چاد مايرز (Chad Myers) از دانشگاه شهر مينه‌سوتا، اولين مجموعه‌ي جامع از جهش‌هاي سركوب‌گري را كه در يك سلول رخ مي‌دهند، گردآوري كرده‌اند. دستاوردهاي آنها در قالب مقاله‌اي در روز ۴ نوامبر در مجله‌ي Science منتشر شده است. اندروز، بون، راث و مايرز همچنين با هم به عنوان اعضاي برنامه‌ي شبكه‌هاي ژنتيكي متعلق به موسسه‌ي تحقيقات پيشرفته‌ي كانادا (CIFAR) كار مي‌كنند. يافته‌هاي آنها مي‌تواند توضيح دهد كه چگونه تركيب يك جهش سركوب‌گر با جهش‌هاي بيماري‌زا مي‌تواند براي تضعيف يك بيماري يا حتي براي از ميان بردن آن به طور كامل وارد عمل شود.

اين موضوع از نظر زيست‌شناسي كمي كنجكاوكننده است و از سويي نيز تنها زماني آشكار مي‌شود كه ما ژنوم‌هاي بيشتري از افراد سالم را ترتيب‌بندي كرده باشيم. در ميان آنها افراد معدود و در عين حال بسيار خوش‌شانسي هستند كه مي‌توانند از گزند بيماري بگريزند و سالم باقي بمانند و نشانه‌هاي مبني بر كاهش شدت بيماري را از خود بروز دهند. اكنون پرسشي كه مطرح مي‌شود اين است كه با وجود داشتن جهش‌هاي فاجعه‌باري كه منجر به اختلالات ناتوان‌كننده مانند فيبروز سيستيك يا آنمي فانكوني مي‌شوند، چگونه ممكن است چنين رويدادي اتفاق افتد و وضعيت فرد بهتر شده باشد؟ راث كه همچنين به عنوان يك دانشمند ارشد در موسسه‌ي تحقيقات ليونفلد-تاننباوم در بخش سيستم بهداشت و درمان سينا فعاليت دارد در اين باره مي‌گويد:

ما واقعا نمي‌دانيم كه چرا برخي از افراد با وقوع جهش‌هاي مخرب دچار بيماري مي‌شوند و برخي افراد ديگر چنين وضعي ندارند. بخشي از اين موضوع مي‌تواند داراي علت‌هاي محيط زيستي باشد، اما به نظر مي‌رسد كه بخش عمده‌ي آن مي‌تواند به علت حضور ساير جهش‌هايي باشد كه اثر جهش اول را سركوب مي‌كنند.

 تصور كنيد كه در يك اتاق با يك ترموستات خراب گير كرده‌ايد و هواي آن محل هم بيش از حد گرم است. شما براي خنك كردن خود يا مي‌توانيد ترموستات را تعمير كنيد يا اينكه يكي از پنجره‌ها را بشكنيد. اين همان روشي است كه فرايند سركوب ژنتيكي هم با آن عمل مي‌كند تا سلامت سلولهاي بدن را با وجود جهش‌هاي مخرب حفظ كند. اين سازوكار يك روزنه‌ي جديد از درك مباحث ژنتيكي را به روي ما باز مي‌كند و شايد حتي براي درمان اختلالات ژنتيكي هم كارامد باشد. جولاندا ون ليون (Jolanda van Leeuwen) كه در دوره‌ي فوق دكترا در آزمايشگاه بون و يكي از دانشمنداني كه در اين پژوهش همكاري داشته چنين نوشته‌اند:

 اگر ما ژن‌هايي را كه اين جهش‌هاي سركوب‌كننده در آنها روي مي‌دهند شناسايي كنيم، آنگاه در ادامه مي‌توانيم پي ببريم كه آنها به چه شكلي به ژن‌هاي بيماري‌زا مربوط مي‌شوند و اين امر ممكن است در آينده براي توسعه‌هاي داروهاي جديد مفيد باشد.

 اما واقعيت اين است كه پيدا كردن اين جهش‌ها در انسان آسان نيست. مي‌توان گفت كه پيدا كردن آن جهش‌ها در انسان همانند گشتن به دنبال يك سوزن در انبار كاه است. يك جهش سركوب‌گر از لحاظ تئوري مي‌تواند هر يك از صدها هزار مورد از كاستي‌هايي در DNA انسان باشد كه در ميان بيش از ۲۰ هزار ژن انساني پراكنده شده‌اند. همين تعداد فراوان ژن‌هاي انساني است كه باعث مي‌شود تا هر ژنومي منحصر به فرد باشد. طبيعتا تست كردن همه‌ي اين حالت‌ها عملي نيست. ون ليون در اين مورد چنين گفته است:

مطالعه‌اي شبيه اين هرگز در مقياس جهاني انجام نشده است. از آنجايي كه انجام اين آزمايش‌ها بر روي انسان‌ ممكن نيست، ما از ماده‌ي مخمر به عنوان يك ارگانيسم مدل استفاده كرديم. ما مي توانيم در مخمر به طور دقيق پي ببريم كه جهش‌ها به چه طريقي بر سلامت سلول اثر مي‌گذارند. سلول‌هاي مخمر تنها با ۶۰۰۰ ژن، نسخه‌ي ساده‌تري از بدن ما هستند، اما قوانين اساسي يكساني از ژنتيك روي هر دو اعمال مي‌شود. همچنين حذف هر گونه ژن از سلول‌هاي مخمر به منظور بررسي اينكه كدام مورد از جهش‌ها را بايد به عنوان شديد‌ترين جهش‌ها در نظر بگيريم نسبتا آسان است و در آنها عملكرد ژني به طور كامل از بين رفته است.

 گروه‌هاي پژوهشي يك رويكرد دو جانبه در پيش گرفتند. آنها از يك طرف تمامي اطلاعات منتشر شده در مورد روابط سركوب‌گر شناخته شده بين ژن‌هاي مخمر را مورد تجزيه و تحليل قرار دادند. اين نتايج در عين حال كه مفيد و آگاه‌‌كننده بودند، اما به ناچار به سوي محبوب‌ترين ژن تمايل داشتند كه اين ژن‌ها همان مواردي هستند كه دانشمندان اخيرا به بررسي ريز آنها پرداخته‌اند. به همين دليل بود كه ون ليون و همكارانش تصميم گرفتند تا علاوه بر تحليل فوق، يك تجزيه و تحليل بي‌طرفانه را نيز صورت دهند؛ با اندازه‌گيري اينكه سلول‌ها در هنگام رخ دادن جهش‌هاي مخرب به صورت منفرد يا در تركيب با جهش‌هاي ديگر داراي چه روند رشدي خواهند بود.

از آنجا كه جهش‌هاي مضر باعث كاهش سرعت رشد سلول مي‌شود، در نتيجه مي‌توان چنين برداشت كرد كه هر گونه بهبودي در نرخ رشد، به لطف رخ دادن جهش در يك ژن سركوب‌گر ثانويه بوده است. اين آزمايش در واقع صدها مورد از جهش‌هاي سركوب‌گر را براي جهش‌هاي مخرب شناخته شده آشكار كرد.

 نكته‌ي مهمي كه صرف نظر از روش به كار رفته بايد به آن توجه شود اين است كه داده‌ها موجود نيز به همين نتيجه اشاره دارند. ما اغلب براي پيدا كردن ژن‌هاي سركوبگر، نيازي نداريم به اينكه خيلي از جهش‌هاي مخرب دورتر را جستجو كنيم. اين ژن‌ها به داشتن نقش‌هاي مشابهي در سلول گرايش دارند. دليل چنين گرايشي هم يا به اين خاطر است كه آنها فرآورده‌هاي پروتئيني آنها از نظر فيزيكي در همان محل قرار دارد؛ يا اينكه ژن‌هاي ياد شده نيز در همان مسير مولكولي ساير ژن‌ها كار مي‌كنند. بون در پايان چنين توضيح داده است:

ما اصول اساسي سركوب ژنتيكي را كشف كرديم و نشان داديم كه جهش‌هاي آسيب‌رساننده و سركوبگران آنها به طور كلي در ژن‌هايي يافت مي‌شوند كه داراي عملكردهاي مرتبط با هم هستند. به جاي اينكه مجبور باشيم به دنبال يك سوزن در انبار كاه بگرديم، ما در حال حاضر مي‌توانيم تمركز خود را در هنگام جستجو براي اختلالات ژنتيكي سركوب‌گر در انسان معطوف كنيم. به عبارتي ما از يك منطقه‌ي جستجو با شمار ۲۰ هزار ژن، به شمار صدها يا حتي ده‌ها ژن رسيده‌ايم كه خود به منزله‌ي يك گام مهم و رو به جلو در اين مسير تلقي مي‌شود.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: جهشzwnjهاي، براي، ژنتيكي، چنين، اينكه،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۰۵:۱۵ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

استفاده نكردن از كاغذ در امور روزانه يا كارهاي اداري، كار سختي نيست، مخصوصا زماني كه با ابزار لازم براي انجام اين كار آشنايي داشته باشيد. اگر شما براي اولين بار تصميم گرفته‌ايد كه استفاده از كاغذ را كنار بگذاريد، يا اينكه قبلا سعي كرده‌ايد تا با نسخه‌ي چاپي مدارك خداحافظي كنيد اما موفق نشديد، در هر صورت بايد پنج ابزار لازم براي وارد شدن به دنياي ديجيتال و موفقيت در آن را بشناسيد.

به دلايلي فكر كنيد كه شما را به استفاده از كاغذ مجاب مي‌كند. شايد ليست كارهايي كه مي‌كنيد را در كاغذ مي‌نويسيد. يا شايد در فايل‌هاي مختلف به امضاي شما نياز باشد. در حالت كلي، شما با استفاده از اين پنج قابليت قادر خواهيد بود تا بطور كامل استفاده از كاغذ را كنار بگذاريد: خدمات همگام‌سازي فايل؛ ابزار امضاي الكترونيكي‌؛ برنامه‌هاي اسكن؛ برنامه‌هاي مديريت كار‌هاي روزانه؛ خدمات تحويل مدارك

در اينجا به طور اجمالي به بررسي ضرورت استفاده از اين ابزار مي‌پردازيم و همينطور بعضي از برنامه‌هاي خاص را به شما پيشنهاد خواهيم كرد.

۱. خدمات همگام‌سازي فايل

سرويس همگام سازي فايل شما را قادر مي‌كند تا صرف‌ نظر از دستگاهي كه استفاده مي‌كنيد، به تمام فايل‌هاي خود دسترسي داشته باشيد. بعضي از بهترين سرويس‌هاي همگام‌سازي فايل، شامل سرويس تحويل مدارك نيز هستند. اما چگونه اين سرويس مي‌تواند به شما در حذف استفاده از كاغذ كمك كند؟ در اينجا با توضيح يك مثال اين مسئله را براي شما شرح مي‌دهيم. فرض كنيد كه در فرودگاه هستيد و متقاضي استفاده از برنامه‌ي ورود جهاني به ايالات متحده بوده‌ايد، مصاحبه كننده از شما مي‌خواهد تا به عنوان مدرك، آدرس پستي خود را به او نشان دهيد. آدرس پستي روي گواهينامه رانندگي درج نشده و اگر شما هيچ سندي كه نشان‌دهنده‌ي آدرس پستي شما باشد را به همراه نداشته باشيد در اين‌صورت چه كار خواهيد كرد؟ شما مثلا به ياد مي‌آوريد كه سند ماليات ملك خود را اسكن و ذخيره كرده‌ايد.

با نشان دادن اين مدرك به مامور، مي‌توانيد او را قانع كنيد. چيزي كه در مورد برنامه‌هاي همگام‌سازي فايل‌ها بسيار سودمند است، امكان ذخيره كردن كپي مدارك در دستگاه خود بدون اتصال به اينترنت است. اگر شما قبل از سفر مي‌دانستيد كه چه مداركي بايد به همراه داشته باشيد، مي‌توانستيد يك كپي از مدارك خود به صورت آفلاين ذخيره كنيد تا بعدا بتوانيد حتي بدون اتصال به اينترنت، از آنها استفاده كنيد. بعضي از برنامه‌هاي شناخته‌شده در اين زمينه عبارتند از دراپ‌باكس (Dropbox)، گوگل درايو (Google Drive) و آي درايو (IDrive).

۲. برنامه‌هاي امضاي الكترونيكي

امضاي الكترونيكي

وقتي شما نسخه‌ي ديجيتالي از يك مدرك داريد، مانند پي‌دي‌اف يا ايميلي كه فرستاده‌ايد يا دانلود كرده‌ايد، مجبور نيستيد كه از آن فايل پرينت بگيريد و آن را با خودكار امضا كنيد. شما مي‌توانيد به صورت ديجيتال آن را امضا كنيد. براي استفاده از اين ويژگي معمولا ابتدا بايد امضاي الكترونيكي ايجاد كنيد. از آن جا كه نوشتن با استفاده از ماوس يا انگشت ممكن براي بعضي از افراد سخت باشد، مي‌توانيد از بعضي از برنامه‌هاي رايانه‌اي براي اين كار استفاده كنيد. طرز استفاده از اين ابزارها به اينگونه است كه ابتدا روي كاغذ و با استفاده از خودكار معمولي امضاي خود را حك مي‌كنيد، سپس با اسكن آن كاغذ، برنامه مي‌تواند امضاي شما را به صورت الكترونيكي در‌آورد. وقتي اين كار را انجام داديد، مي‌توانيد از امضاي خود بارها استفاده كنيد بدون اينكه نيار به ايجاد امضاي جديد باشد. بعضي از نرم‌افزارهايي كه داراي قابليت امضاي الكترونيكي هستند، عبارتند از Adobe Reader، Adobe Acrobat و Hightail.

توجه داشته باشيد كه بعضي از مدارك ممكن است نسبت به امضاي الكترونيكي حفاظت شده باشند. در اين حالت بايد از آنها پرينت گرفته و امضا كنيد. بعضي از افرادي كه مي‌خواهند نسخه‌ي چاپي از مدرك با امضاي واقعي را داشته باشند، آن را نسبت به امضاي الكتريكي مصون مي‌كنند. البته شما مي‌توانيد هميشه يك كپي ديجيتالي از مدرك را داشته باشيد. كافي است تا با استفاده از ابزارهاي اسكن، آنها را در وسيله‌ي خود ذخيره كنيد.

۳.برنامه‌هاي اسكن

برنامه اسكن با گوشي

اپليكيشن‌هاي اسكن معمولا روي تلفن همراه نصب مي‌شوند و دوربين گوشي را به يك اسكنر تبديل مي‌كنند. بعضي از بهترين اپليكيشن‌ها مي‌توانند تشخيص دهند كه آيا مطلب اسكن شده يك مدرك معمولي است يا يك مدرك كاري يا حتي عكس. همچنين اين اپليكيشن‌ها شامل ابزار كراپ (crop) نيز هستند و مي‌توانند چندين صفحه را در صورت نياز تحت يك فايل ذخيره كنند. همچنين در صورت تشخيص متن، به صورت اتوماتيك نسخه‌ي اسكن شده را به گونه‌اي ذخيره مي‌كنند كه خواناتر باشد. يكي از محبوب‌ترين اين برنامه‌ها Evernote Scannable است. همچنين مي‌توان به برنامه‌ي Microsoft OneNote اشاره كرد كه در اصل يك برنامه‌ي همگام‌سازي است كه داراي عملكرد اسكن نيز است.

۴. برنامه‌هاي مديريت كارهاي روزانه

با نوشت ليست كارهايتان روي كاغذ خداحافظي كنيد. استفاده از برنامه‌هاي مديريت كارهاي روزانه بسيار آسان است، همچنين اين برنامه‌ها داراي امكانات فراواني هستند. در استفاده از كاغذ، مرتبا بايد روي آيتم‌ها خط بزنيد يا اينكه نمي‌توانيد به راحتي اولويت كارهايتان را تغيير دهيد و همينطور قطعا نمي‌توانيد كاري را به كسي محول كنيد و بدانيد كه چه كسي وظيفه‌اش را كامل كرده است. اما با استفاده از اپ‌هاي مربوط به اين كار مي‌توانيد همه‌ي اين كارها را انجام دهيد.

برنامه مديريت كارهاي روزانه

ليست‌ها‌ي كاري كه شما به صورت ديجيتال تنظيم مي‌كنيد در بين تمامي وسايل الكترونيكي شما سينك مي‌شود، يعني مي‌توانيد با وسايل مختلف به ليست‌ها دسترسي داشته باشيد. همچنين مي‌توانيد آنها را با برخي افراد ديگر به اشتراك بگذاريد. اين اپ‌ها داراي ويژگي‌هايي هستند كه مديريت ليست كارهاي روزانه‌ي شما را راحت‌تر مي‌كنند و به اين ترتيب مي‌توانيد بهتر از وقت خود استفاده كنيد و براي يك روز كامل برنامه‌ريزي كنيد. وقتي از يك اپ مديريت روي گوشي خود استفاده كنيد، برنامه مي‌تواند در زمان مشخص يا در مكان مورد نظر، كاري كه بايد انجام دهيد را به شما ياد‌آوري كند. براي مثال مي‌توانيد بنويسيد: به من يادآوري كن كه وقتي به خانه مي‌رسم، گوشت را از فريز بردارم.

بعضي از بهترين اپ‌ها در اين زمينه Any.do Todoist و Wunderlist هستند. با اين كه اكثر برنامه‌ها رايگان است، اما با پرداخت هزينه مي‌توانيد به نسخه‌ي حرفه‌اي آنها دسترسي پيدا كنيد.  ممكن است شما براي در اختيار داشتن تمام امكاناتي كه نياز داريد مجبور به پرداخت هزينه شويد، اما نسخه‌هاي معمولي و رايگان اين اپ‌ها مطمئنا از ليست‌هاي كاغذي بهتر هستند.

۵. خدمات تحويل مدارك

قبلا اشاره كرديم كه بعضي از برنامه‌هاي همگام‌سازي ممكن است داراي قابليت تحويل مدارك نيز باشند، حالا مي‌خواهيم در اين مورد بيشتر توضيح دهيم. اغلب مردم براي رد و بدل كردن مدارك ديجيتال، آنها را پيوست ايميل مي‌كنند، اما گاهي اين كار بهترين روش براي انتقال مدارك نيست. وقتي شما فايلي را با استفاده از ايميل مي‌فرستيد، به ندرت اين امكان را داريد كه بفهميد آيا شخص مورد نطر شما توانسته آن را دريافت كند يا نه. همچنين ممكن است براي شما پيش آيد كه فرستادن يك فايل با ايميل به خاطر بزرگ بودن حجم آن ممكن نباشد. يا در بعضي موارد، به خصوص زماني كه فايلي را از گوشي همراه خود مي‌فرستيد، برنامه‌ي ايميل شما به طور اتوماتيك با كاهش حجم فايل، باعث افت كيفيت آن مي‌شود.

بسياري از برنامه‌هاي همگام‌سازي فايل‌ها يا برنامه‌هاي ذخيره‌سازي آنلاين، گزينه‌ي بهتري براي انجام اين كار هستند.  معمولا شما فايلي كه قصد ارسال آن داريد را با استفاده از يك برنامه‌ي همگام‌سازي در داخل يك پوشه قرار مي‌دهيد و گزينه فرستادن را كليك مي‌كنيد، با اين كار يك لينك ايجاد مي‌شود كه طرف مقابل مي‌تواند با كليك روي لينك، آن را دانلود كند. بر اساس برنامه‌اي كه استفاده مي‌كنيد يا نسخه‌ي رايگان يا پولي بدون آن، اين امكان وجود دارد كه بفهميد آيا آن شخص فايل را دانلود كرده است يا خير، حتي مي‌توانيد تارخ انقضا براي فايل در نظر بگيريد تا در آن تاريخ، لينك به خودي خود حذف شود. برنامه‌هاي Dropbox و Hightail بسياري از قابليت‌هايي كه به آنها اشاره كرديم را دارند.

اگر شما قصد داريد تا استفاده از كاغذ را كنار بگذاريد ولي شخصي از شما مي‌خواهد كه مدركي را فكس كنيد، در اين صورت چكار بايد انجام دهيد؟ خوشبختانه سرويس‌هاي آنلاين فكس مي‌توانند در اين مواقع به كمك شما بيايند. از جمله‌ي اين سرويس‌ها مي‌توان به MyFax اشاره كرد كه گزينه‌ي خوبي براي استفاده است. اين اپ توانست عنوان بهترين سرويس اپ آنلاين را از ديد ويراستاران وب‌سايت PCMag بدست آورد.

چشم به آينده داشته باشيد، از امروز شروع كنيد

آخرين توصيه به شما براي ورود به دنياي ديجيتال اين است كه به جاي نگاه به گذشته، به آينده نگاه كنيد و از همين امروز شروع كنيد. لازم نيست با تلاش براي ديجيتال كردن مدارك گذشته، وقت خود را هدر دهيد. به جاي آن، اپ‌هايي كه به شما اين فرصت را مي‌دهند كه استفاده از كاغذ را كنار بگذاريد، را نصب كنيد و از هم اكنون خود را براي استفاده از آنها آماده كنيد.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۱:۲۰:۰۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

ماه گذشته مشخص شد كه سوني احتمالا دو گوشي هوشمند جديد Xperia G3112 و Xperia G3121 را در كنگره‌ي جهاني موبايل سال ۲۰۱۷ (MWC 2017) معرفي خواهد كرد. اين رويداد سالانه در تاريخ ۹ تا ۱۲ اسفند و در شهر بارسلون اسپانيا برگزار خواهد شد. اما امروز اطلاعات بيشتري از دو گوشي ياد شده در وب‌سايت چيني ويبو منتشر شده است. يكي از اين دستگاه‌‌ها به نمايشگر ۵ يا ۵.۲ اينچ و رزولوشن فول اچ‌دي مجهز خواهد شد و ديگري از يك نمايشگر ۵.۵ اينچي با رزولوشن 4K بهره خواهد برد.

پست منتشر شده در ويبو در ارتباط با گوشي‌هاي جديد سوني

البته مشخص نيست كه آيا اين گوشي مشابه Z5 Permium باشد يا خير. همان طور كه مي‌دانيد گوشي ياد شده تنها در محتوا‌هاي خاصي نظير مديا، رزولوشن 4K‌ را ارائه مي‌كند و در باقي موارد رزولوشن آن، فول اچ‌دي است. بنا بر ادعاي سوني، پايين آوردن رزولوشن، براي نگه داشتن شارژدهي باتري اين گوشي در حد دو روز بوده است.

اما بر اساس پستي كه در وب‌سايت ويبو منتشر شده است، گوشي جديد سوني به حافظه‌ي رم ۴ گيگابايتي مجهز خواهد بود. در حال حاضر اطلاعات موجود در خصوص گوشي‌هاي جديد سوني به موارد ذكر شده در بخش بالا محدود مي‌شود و براي كسب اطلاعات بيشتر بايد تا زمان رونمايي آن‌ها در MWC 2017 منتظر بمانيم.Last month it was revealed that the Sony Xperia G3112 and possibly two new smartphones Xperia G3121 in Congress & zwnj; Mobile World in 2017 (MWC 2017) will introduce. This annual event D


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گوشي، رزولوشن، سوني، جديد، اطلاعات،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۴:۳۱ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

انبساط اجسام در مواجهه با گرما به عنوان اصلي علمي مورد پذيرش همگان است، اما گروهي از دانشمندان آمريكايي خلاف اين امر را ثابت كرده‌اند و از طريق چاپ سه‌بعدي، ماده‌اي اختراع كرده‌اند كه در مواجهه با گرما منقبض مي‌شود. اين فراماده‌ي سبك در مواجهه با گرما واكنشي از خود نشان مي‌دهد كه محققان آن را "انبساط گرمايي منفي" ناميده‌اند. ساخت اين فراماده در قالب بخشي از برنامه‌ي تحقيقاتي DAPRA صورت گرفت كه با هدف تحقيق در مورد طراحي ساختارهاي ميكروسكوپي كنترل شده انجام مي‌شود.

فراماده به موادي اطلاق مي‌شود كه در دنيايي خارج از دنياي آزمايشگاه شگفتي‌هاي فراواني با خود به همراه دارند. اين مواد اساسا از مواد كامپوزيتي مثل فلزات، پلاستيك‌ها و سراميك‌هايي تشكيل مي‌شوند كه با مهندسي ساختاري به ساختارهاي تكرارشونده‌ي ميكروسكوپي تبديل شده‌اند. بسته به نوع طراحي انجام شده بر روي فرامواد مي‌توان آن‌ها را داراي خصوصياتي كرد كه در طبيعت وجود ندارد و حتي در مواد اوليه‌ي خود آن‌ها هم وجود نداشته است.

اين تحقيق توسط آزمايشگاه ملي لارنس ليورمور (LLNL) و با همكاري دانشگاه كاليفرنياي جنوبي، MIT و دانشگاه كاليفرنياي لس‌آنجلس انجام گرفت. در اين پژوهش يكي از فرآيندهاي چاپ سه بعدي به نام تابش ميكرواستريوليتوگرافي به‌كار رفته است تا يك پليمر و يك كامپوزيت پليمر/مس را به ساختار ميكرولاتيس (ريزتورينه) دوماده‌اي و سه بعدي بسيار پيچيده تبديل كنند. به عبارت ساده‌تر، آن‌ها ماده‌اي متشكل از دو ماده‌ي اوليه چاپ كردند تا الگويي را تشكيل دهند كه بر اساس آن ابتدا پليمر در يك لايه پرينت شود، بعد سطح آن به منظور جلوگيري از آلودگي پاك شود، سپس كامپوزيت پليمر/مس پرينت شود و نهايتا اين فرآيند تكرار شود.

نتيجه‌ي نهايي توليد صفحه‌اي متشكل از پرتوها و حفره‌هاي ميكروسكوپي بود كه با هم جفت شده و تشكيل سلول داده بودند. هندسه‌ي هر يك از سلول‌ها به گونه‌اي بود كه پس از گرمادهي، يكي از مواد تشكيل دهنده نسبت به ديگري بيشتر منبسط مي‌شد كه اين مسئله باعث خم شدن سلول‌ها به داخل و انقباض كل ماده در هر سه بعد مي‌شد. به گفته‌ي محققان آزمايشگاه LLNL، مي‌توان در طراحي اين ماده تغييراتي را ايجاد كرد تا در محدوده‌ي دمايي ده‌ها تا صدها درجه فعاليت كنند و نيز مي‌توان هندسه و توپولوژي اين مواد را به شكلي طراحي كرد كه اصلا دچار انقباض نشوند يا حتي منبسط هم بشوند.

اين گروه تحقيقاتي دامنه‌اي از كاربردها را براي اين موادِ داراي انبساط گرايي منفي در نظر گرفته است. از جمله‌ي اين كاربردها مي‌توان به مواردي همچون استفاده در بخش‌هاي محافظت غيرفعال ميكروچيپ‌ها و پايه‌هاي نوري بسيار دقيق بدون نياز به گرمادهي يا خنك كنندگي فعال به منظور جلوگيري از شل شدن، استفاده در پركننده‌هاي دنداني به منظور محافظت بيشتر از بيمار در هنگام خوردن غذاهاي گرم و نيز استفاده به عنوان پركننده‌اي محكم در فضاهاي ايجاد شده بر اثر انبساط گرمايي در بدنه‌ي پل‌ها و ساختمان‌ها، اشاره كرد.

پروفسور كيمينگ ونگ از دانشگاه كاليفورنياي جنوبي مي‌گويد:

مشكلي كه اكنون با آن مواجه هستيم مسئله‌ي عدم مطابقت گرمايي است. ضريب انبساط گرمايي اين مواد با يكديگر متفاوت است و به همين جهت با افزايش گرما، اين مواد بر يكديگر اثر متقابل گذاشته و دچار كشش داخلي مي‌شوند كه نتيجتا منجر به كاهش حجم كلي ساختار مي‌شود. قدم بعدي ما ساخت موادي با انبساط گرمايي صفر مي‌باشد تا بدين طريق اين مشكل هم مرتفع شود.

مشروح اين مقاله در مجله‌ي Physical review letters منتشر شده است.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مواد، انبساط، گرمايي، طراحي، تشكيل،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۰۳:۱۳ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]
Clinton Trump election <strong>راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينش</strong>
Image: iStockphoto/Olga Khomyakova

For all of the divisiveness of the 2016 US presidential campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشور, the election راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينش itself remains a celebration of the fact that Americans have created a nation where they will choose their own leader for the 45th time on Tuesday.

Traditionally, Americans dislike negative campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشورing for the highest office in the land and often tune out when the elbows get too sharp. This year has been one of the most notable exceptions in our history, as both campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشورs have spent the bulk of their time talking about why the other is unfit to be president.

By some estimates, only about 10% of the rhetoric from Hillary Clinton and Donald Trump has been about specific issues. Most of the rest has been vitriol aimed at each other. And, social media, mobile devices, wireless broadband, and other technologies enabled them to deliver it faster, less filtered, and to more people than ever before.

By contrast, one of the few bright spots in this morbid political season has been the way technology has acted as a democratizing force to get people to the polls. It has gotten more voters registered, better educated them about their ballots, and showed them the way to their polling place—even helping them find rides.

For the people who still want to vote despite having to choose between two presidential candidates with historically low likeability ratings, there's little doubt that technology will get more people to the ballot and make them better informed voters—the core values of a republican democracy.

So with all this, let's count down the top five ways technology has impacted the 2016 presidential race in ways that will have implications for decades to come.

1. Twitter has been Donald Trump's greatest ally

As much as Donald Trump has complained about the media, the strongest media trend of this election راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينش has been his Twitter account. He has amassed 13 million followers (compared to 10 million for Clinton), but the story goes far beyond those numbers. Throughout the campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشور, Trump slung off-the-cuff, politically incorrect, and sometimes even self-destructive tweets that made it absolutely clear they were coming from the guy himself and not a PR professional or an intern carefully honing the message. As a result, both supporters and opponents flocked to his Twitter feed—and so did the media. How many times throughout this election راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينش did we hear a news anchor say, "Donald Trump just tweeted..." and then show the message on-screen? As a result, 2016 has been the Twitter election راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينش, and every presidential candidate that comes after these two is going to think differently about how to use it.

2. Hillary Clinton's emails put cybersecurity in the spotlight

IT has long been relegated to backstage and back rooms. So, the fact that "email server" has been one of the most used phrases in this campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشور has surprisingly brought the importance of IT to the forefront. The fact that Hillary Clinton handled all of her email as Secretary of State through the address hdr22@clintonemail.com run from a server at her Chappaqua, New York home has led to intense public scrutiny and eventually an FBI investigation. She did it so that she wouldn't have to manage multiple email accounts and multiple smartphones, but it was outside of government controls and outside of the public record. Ultimately, the government concluded that Clinton was careless and technically unsavvy, but didn't didn't break any laws that come with criminal penalties. However, the issue has made abundantly clear the importance of cybersecurity and following good IT practices. It's likely that future candidates—and hopefully many other leaders as well—will take the security of their work data much more seriously now.

3. Data tells us more than ever about the sovereignty of the people

Perhaps the biggest untold story of this election راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينش cycle has been the rising importance of data—unless you've been reading TechRepublic's Dan Patterson for the past year. Data has enabled real-time fact checking during the debates, more efficient get-out-the-vote operations, detailed analysis of early voting trends, microtargeting of voters, deep sentiment analysis from social media, massive online fundraising from average citizens (more on that in a moment), and a new breed of more accurate polls. In a nation where sovereignty lies with the people and not its leaders, data is telling us more clearly than ever what the people believe, and what they want.

4. Social media echo chambers deepen our divisions

I'm not afraid to admit that I've avoided Facebook for most of September and October. I have a very diverse group of friends and family from many different walks of life, and I haven't wanted to think less of any of them by seeing their egregiously partisan banter, from both sides of the aisle. However, we live in an online world where it's becoming easier and easier to only congregate with people who think and believe like you do, and dismiss other belief systems as misguided and destructive. Even on Facebook—where people often have a worlds-colliding collection of different friends—it's easy to hide the kinds of views you don't like, and Facebook's algorithm obliges by showing you less of that and more of the kinds of things you click and give the thumbs up. While the American political system is balanced by the tension of opposites, it also only works when the two sides come together to moderate their views and forge compromises that enough Americans can get behind. Social media is undermining that at a fundamental level, and it could take us years or even decades to understand the full implications of it.

5. Bernie's grassroots fundraising portends a future revolution

The narrative that has emerged in American politics is that to run for president you have to be very rich and have the backing of multi-billionaires and deep-pocketed corporate interests. And then, Bernie Sanders came along. The political independent from Vermont made 5,000 in 2015, according to his tax returns, and had little to no support from big donors when he launched his campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشور to become the 2016 Democratic nominee for president. And yet, he came remarkably close to winning the nomination. His unlikely grassroots candidacy was powered by millions of small donations collected online through his website. According to The Wall Street Journal, 94% of Sanders' donations were collected online, and the average donation was —a number Sanders famously bandied about during the campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشور. In the early months of 2016, Sanders actually out-fundraised Clinton (backed by the billionaires and well-heeled corporate interests). He did it by getting more people involved. By April, Sanders had 4.7 million contributions to his campaign زمين مسطح، جلگه ، يك رشته عمليات جنگي، لشكركشي، مبارزه انتخاباتي، مسافرت درداخل كشور, compared to 1.5 million for Clinton. While Sanders eventually came up just short of winning the nomination, he has created a new avenue to the White House for anti-establishments candidates, and we should expect others to take this path in presidential election راي دادن ، انتخاب، انتخاب نماينده ، گزينشs in the decades ahead.Image: iStockphoto / Olga KhomyakovaFor all of the divisiveness of the 2016 US presidential campaign flat terrain, plains, a campaign, campaign, campaign, copper


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: people، media، election، sanders، clinton،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۳۶:۵۴ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

انبساط اجسام در مواجهه با گرما به عنوان اصلي علمي مورد پذيرش همگان است، اما گروهي از دانشمندان آمريكايي خلاف اين امر را ثابت كرده‌اند و از طريق چاپ سه‌بعدي، ماده‌اي اختراع كرده‌اند كه در مواجهه با گرما منقبض مي‌شود. اين فراماده‌ي سبك در مواجهه با گرما واكنشي از خود نشان مي‌دهد كه محققان آن را "انبساط گرمايي منفي" ناميده‌اند. ساخت اين فراماده در قالب بخشي از برنامه‌ي تحقيقاتي DAPRA صورت گرفت كه با هدف تحقيق در مورد طراحي ساختارهاي ميكروسكوپي كنترل شده انجام مي‌شود.

فراماده به موادي اطلاق مي‌شود كه در دنيايي خارج از دنياي آزمايشگاه شگفتي‌هاي فراواني با خود به همراه دارند. اين مواد اساسا از مواد كامپوزيتي مثل فلزات، پلاستيك‌ها و سراميك‌هايي تشكيل مي‌شوند كه با مهندسي ساختاري به ساختارهاي تكرارشونده‌ي ميكروسكوپي تبديل شده‌اند. بسته به نوع طراحي انجام شده بر روي فرامواد مي‌توان آن‌ها را داراي خصوصياتي كرد كه در طبيعت وجود ندارد و حتي در مواد اوليه‌ي خود آن‌ها هم وجود نداشته است.

اين تحقيق توسط آزمايشگاه ملي لارنس ليورمور (LLNL) و با همكاري دانشگاه كاليفرنياي جنوبي، MIT و دانشگاه كاليفرنياي لس‌آنجلس انجام گرفت. در اين پژوهش يكي از فرآيندهاي چاپ سه بعدي به نام تابش ميكرواستريوليتوگرافي به‌كار رفته است تا يك پليمر و يك كامپوزيت پليمر/مس را به ساختار ميكرولاتيس (ريزتورينه) دوماده‌اي و سه بعدي بسيار پيچيده تبديل كنند. به عبارت ساده‌تر، آن‌ها ماده‌اي متشكل از دو ماده‌ي اوليه چاپ كردند تا الگويي را تشكيل دهند كه بر اساس آن ابتدا پليمر در يك لايه پرينت شود، بعد سطح آن به منظور جلوگيري از آلودگي پاك شود، سپس كامپوزيت پليمر/مس پرينت شود و نهايتا اين فرآيند تكرار شود.

نتيجه‌ي نهايي توليد صفحه‌اي متشكل از پرتوها و حفره‌هاي ميكروسكوپي بود كه با هم جفت شده و تشكيل سلول داده بودند. هندسه‌ي هر يك از سلول‌ها به گونه‌اي بود كه پس از گرمادهي، يكي از مواد تشكيل دهنده نسبت به ديگري بيشتر منبسط مي‌شد كه اين مسئله باعث خم شدن سلول‌ها به داخل و انقباض كل ماده در هر سه بعد مي‌شد. به گفته‌ي محققان آزمايشگاه LLNL، مي‌توان در طراحي اين ماده تغييراتي را ايجاد كرد تا در محدوده‌ي دمايي ده‌ها تا صدها درجه فعاليت كنند و نيز مي‌توان هندسه و توپولوژي اين مواد را به شكلي طراحي كرد كه اصلا دچار انقباض نشوند يا حتي منبسط هم بشوند.

اين گروه تحقيقاتي دامنه‌اي از كاربردها را براي اين موادِ داراي انبساط گرايي منفي در نظر گرفته است. از جمله‌ي اين كاربردها مي‌توان به مواردي همچون استفاده در بخش‌هاي محافظت غيرفعال ميكروچيپ‌ها و پايه‌هاي نوري بسيار دقيق بدون نياز به گرمادهي يا خنك كنندگي فعال به منظور جلوگيري از شل شدن، استفاده در پركننده‌هاي دنداني به منظور محافظت بيشتر از بيمار در هنگام خوردن غذاهاي گرم و نيز استفاده به عنوان پركننده‌اي محكم در فضاهاي ايجاد شده بر اثر انبساط گرمايي در بدنه‌ي پل‌ها و ساختمان‌ها، اشاره كرد.

پروفسور كيمينگ ونگ از دانشگاه كاليفورنياي جنوبي مي‌گويد:

مشكلي كه اكنون با آن مواجه هستيم مسئله‌ي عدم مطابقت گرمايي است. ضريب انبساط گرمايي اين مواد با يكديگر متفاوت است و به همين جهت با افزايش گرما، اين مواد بر يكديگر اثر متقابل گذاشته و دچار كشش داخلي مي‌شوند كه نتيجتا منجر به كاهش حجم كلي ساختار مي‌شود. قدم بعدي ما ساخت موادي با انبساط گرمايي صفر مي‌باشد تا بدين طريق اين مشكل هم مرتفع شود.

مشروح اين مقاله در مجله‌ي Physical review letters منتشر شده است.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مواد، انبساط، گرمايي، طراحي، تشكيل،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۰۲:۵۷ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

بسياري از گوشي‌هاي موبايلي كه در بازار موجود هستند داراي چراغ‌هاي LED كوچكي جهت انجام اطلاع رساني‌هايي همچون پيامك و Missed Call هستند. اين چراغ‌ها معمولا داراي رنگ‌هاي پيش فرضي هستند اما به لطف توسعه‌دهندگان، توسط اپليكيشن‌هاي جانبي قادر به تغيير رنگ آن‌ها نيز خواهيد بود. اما در اين بين عده‌اي خوش ذوق از توسع‌دهندگان به تغيير رنگ چراغ LED گوشي رضايت ندادند و مورد جالب‌تري را در گوشي‌هاي موبايل امكان‌پذير كردند و آن استفاده از فلش گوشي به عنوان چراغ چشمك زن LED بود. در اين حالت زماني كه پيامكي دريافت مي‌كنيد يا تماس از دست رفته‌اي داريد، فلش گوشي همانند چراغ‌هاي LED چشمك خواهد زد و با نور سفيد و درخشان خود، زيبايي فوق‌العاده‌اي را براي شما به همراه خواهد داشت. اگر LED گوشي برايتان يكنواخت شده است يا حتي اگر گوشي شما جزو معدود موبايل‌هاي فاقد Notification LED است مي‌توانيد با استفاده از اپليكيشن Flash Alerts اطلاع رساني نوتيفيكيشن‌ها را به فلش گوشي بسپاريد. اين موضوع علاوه بر تمام نكات مثبتي كه به همراه دارد، گوشي شما را در بين اطرافيان متفاوت نيز جلوه خواهد داد.

سرعت چشمك زدن فلاش گوشي در تنظيمات Flash Alerts قابل تغيير خواهد بود و مي‌توانيد مطابق با سليقه‌ي خود، آن را تند يا كندتر كنيد. هنگام دريافت تماس ورودي، همانند صداي زنگ فلش چشمك زن گوشي نيز با فشردن كليد Volume قطع خواهد شد تا در مواقعي كه قصد پاسخگويي به تماسي را نداريد، از ادامه‌ي چشمك زدن فلش جلوگيري كنيد. رابط كاربري برنامه نيز بسيار گويا بوده و به لطف آخرين بروزرساني به طراحي متريال نيز تزئين شده است تا با اپليكيشني زيبا، هم در ظاهر و هم در باطن رو به رو باشيم. اگر نگران مصرف باتري اين اپليكيشن هستيد نيز بايد بگوييم كه به لطف تنظيمات هوشمند Flash Alerts شما قادر خواهيد بود تا برنامه را طوري تنظيم كنيد كه هنگام كم بودن شارژ باتري غير فعال شود و هنگام دريافت تماس، از فلاش گوشي براي اطلاع رساني استفاده نكند. نكته‌ي جالب ديگري كه در تنظيمات برنامه وجود دارد امكان روشن يا خاموش كردن هوشمند اين ويژگي، با توجه به وضعيت صدا در محيط گوشي است. شما در تنظيمات برنامه ۳ حالت زنگ، ويبره و بي‌صدا را مشاهده خواهيد كرد كه مي‌توانيد مشخص كنيد در كدام حالت فلش گوشي براي اطلاع رساني فعال باشد. براي مثال اگر حالت زنگ را خاموش، و حالت ويبره و بي‌صدا را روشن بگذاريد هنگامي كه گوشي روي صداي زنگ است فلش گوشي براي اطلاع رساني استفاده نخواهد شد اما به محض آنكه گوشي خود را به حالت ويبره يا سايلنت قرار دهيد، نوتيفيكيشن‌هاي دريافتي توسط فلش به شما نمايش داده خواهند شد.

Flash Alerts با حجم ۴ مگابايت و به صورت رايگان براي اندرويد ۲.۳ يا بالاتر منتشر شده است و دارا بودن بيش از ۱ ميليون دانلود نيز نشان از محبوبيت آن در بين كاربران دارد. براي دانلود مي‌توانيد از لينك زير استفاده كنيد.

نكات مثبت

  • امكان تنظيم سرعت چشمك زدن فلش
  • امكان فعال يا غيرفعال سازي خودكار متناسب با وضعيت صداي گوشي
  • غيرفعال سازي خودكار هنگام كم بودن ميزان شارژ باتري

نكات منفي

  • نكته منفي خاصي مشاهده نشد.
دانلود اپليكيشن
Many phones & zwnj; mobile that are on the market with LED & zwnj; and a small LED for notification & zwnj; such as are SMS and Missed Call. This LED & zwnj; and with
منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: گوشي، فلش، براي، نيز، چشمك،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۶:۰۲ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 28059
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب