شبكه
شبكه

هنگامي كه مشغول مطالعه‌ي يك وب‌سايت، مقاله يا ... هستيد براي آنكه به پايين صفحه برويد و ادامه‌ي مطالب را بخوانيد بايد با انگشت خود، صفحه را به بالا يا پايين حركت دهيد يا به اصطلاح آن را Scroll كنيد. اين عمل در نگاه اول چندان مهم و سخت به نظر نمي‌رسد اما هرچه متني كه در حال مطالعه‌ي آن هستيد طولاني‌تر باشد، دفعات لمس صفحه و اسكرول آن به پايين نيز بيشتر و اذيت كننده‌تر خواهد شد. از همين رو اپليكيشن‌هايي براي انجام خودكار اين امر منتشر شده‌اند كه Kinetic Scroll اپليكيشني بسيار جالب و ايده آل براي انجام اين امر است و علاوه بر اينكه دقت بسيار بالايي را از آن شاهد بوديم، استفاده از آن نيز در تمام گوشي‌هاي اندرويدي امكان پذير است. البته لازم به ذكر است كه Kinetic Scroll براي كاركرد به روت بودن دستگاه شما نياز خواهد داشت و براي اجراي آن، علاوه بر اينكه بايد از يك گوشي روت شده استفاده كنيد، لازم است نسخه‌ي اندرويد شما نيز ۴ يا بالاتر باشد. در صورتي كه پيش نياز‌هاي لازم براي استفاده از اين برنامه را داريد، مي‌توانيد در ادامه‌ي مطلب اطلاعات بيشتري از Kinetic Scroll كسب كنيد.

نحوه‌ي كاركرد Kinetic Scroll بسيار جالب و هوشمندانه طراحي شده است و در تستي كه هنگام نگارش اين متن انجام داديم، شاهد دقت بالا و اجراي روان آن بوديم بدون آنكه كوچكترين نقصي در عملكرد آن به وجود بيايد. اين برنامه عمليات اسكرول خودكار را به كمك ايده‌اي هوشمندانه و تنها با به‌كارگيري تاچ اسكرين گوشي به انجام مي‌رساند. شما ابتدا بايد با ورود به اپليكيشن Kinetic Scroll، آن را فعال كنيد و سپس برنامه‌هايي كه قصد استفاده از اين ويژگي در آن‌ها داريد را انتخاب و وارد برنامه كنيد. از اين پس براي اسكرول در اپليكيشن‌هايي كه مشخص كرده‌ايد (براي مثال Chrome) كافي است تا با "دو انگشت" خود، صفحه را به سمت بالا بكشيد و رها كنيد. تفاوتي كه بين اين حالت، و حالت عادي اسكرول با يك انگشت وجود دارد عدم متوقف شدن عمليات اسكرول بعد از برداشتن انگشت است، به اين ترتيب بعد از آنكه با دو انگشت خود صفحه را به بالا كشيديد و از روي صفحه برداشتيد، عمليات اسكرول بدون توقف ادامه پيدا مي‌كند و تا انتهاي صفحه خواهد رفت. علاوه بر اين، Kinetic Scroll از حالت پرش به ابتدا يا انتهاي صفحه نيز پشتيباني مي‌كند. در اين حالت براي اينكه مستقيما به ابتدا يا انتهاي صفحه منتقل شويد، بايد عمليات اسكرول را با "۳ انگشت" انجام دهيد. هر دو حالت دو و سه انگشتي، هم به صورت افقي و هم به صورت عمودي قابل انجام خواهد بود و مي‌توانيد از اين ويژگي، حتي در اپليكيشن‌هايي مانند گالري عكس كه جهت حركت آن‌ها افقي است نيز استفاده كنيد.

ممكن است براي بسياري از كاربران اين سوال پيش بيايد كه چگونه بايد سرعت خواندن متن را با سرعت اسكرول شدن صفحه تنظيم كرد تا از خوانش متن عقب نمانيم؟ Kinetic Scroll در تنظيمات برنامه امكان تنظيم سرعت اسكرول را در اختيار شما قرار داده است تا بتوانيد هر ميزان كه لازم بود، اين عمل را كند يا تندتر كنيد. درواقع شما بعد از نصب و فعالسازي اين برنامه كافي است تا يك بار اين عمل را به صورت آزمايشي انجام دهيد و سپس سرعت آن را بر اساس نتيجه‌اي كه مشاهده مي‌كنيد، كم يا زياد كنيد. عمل تغيير سرعت به دو صورت Constant و Dynamic صورت مي‌گيرد. در حالت Constant كه به صورت پيش فرض در برنامه فعال است ميزان سرعت اسكرول وابسته به عدد از پيش تنظيم شده‌اي كه در تنظيمات قرار دارد خواهد بود. اما در حالت Dynamic اين عمل بر اساس شدت و سرعتي است كه شما با دو انگشت خود صفحه را به سمت بالا مي‌كشيد. در اين حالت هرچه عمليات اسكرول با دو انگشت را كندتر انجام دهيد، سرعت بالا يا پايين رفتن صفحه نيز آهسته‌تر خواهد بود.

Kinetic Scroll با ۵ مگابايت به صورت رايگان منتشر شده است اما براي برخورداري از ويژگي‌هايي همچون استفاده از حالت Dynamic و تغيير سرعت اسكرول نيازمند پرداخت درون‌برنامه‌اي خواهيد بود. براي دانلود مي‌توانيد از لينك‌هاي زير استفاده كنيد.

ويژگي ها

 • عملكرد صحيح و روان در اسكرول كردن صفحات
 • تنظيم سرعت به صورت خودكار يا هوشمند
 • انجام اسكرول در دو جهت افقي و عمودي
دانلود اپليكيشن

منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اسكرول، براي، صفحه، سرعت، حالت،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۳:۲۱ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

بعضي از اين خودرو‌هاي ترسناك توسط آدم‌خوار‌هاي جهش‌يافته براي تعقيب قربانيان استفاده مي‌شد، بعضي توسط قاتلين زنجيره‌اي براي شكار طعمه رانده مي‌شدند و بعضي از خودرو‌ها (و كاميون ها) هم به تنهايي به عنوان نقش شر استفاده مي‌شدند، خودرويي شيطاني كه متولد شده و وحشيگري مرگباري را با دنبال كردن قرباني خود در مسير بزرگ راهي تاريك و خلوت آغاز كرده است. تعداد زيادي خودروي وحشتناك و كاميون رعب‌آور كه باعث به وجود آمدن كابوس‌هاي شبانه در افراد شده‌اند. تعدادي از كارمندان CarAdvice شبانه‌روز به تماشا و بررسي فيلم‌ها و سريال‌هاي ترسناك پرداخته‌اند و خودرو‌هاي ترسناك را به تصوير كشيده‌اند. ۱۳ مورد برگزيده از اين خودرو‌ها را در ادامه مشاهده مي‌كنيد.

۱- شورلت COE ۱۹۴۱ - جيپرز كريپرز (۲۰۰۱)

۱۳ خودرو هالووين

هركسي كه اين فيلم را ديده باشد، تصوير اين كاميون عجيب و غريب را در خاطر خود دارد. Jeepers Creepers كه در سال ۲۰۰۱ به نمايش در آمد، در مورد گروهي از افراد است كه توسط موجودي شيطاني كه به شكل دراماتيكي به دنبال قربانيان خود مسافت‌ها را مي‌پيمايد، شكار مي‌شوند. شورلت COE 1941 (كاميون با اتاق سوار شده روي موتور) اين نقش را به عهده دارد.

۲- پليموث خشم ۱۹۵۸ – كريستين (۱۹۸۳)

۱۳ خودرو هالووين

يكي از فيلم‌هاي كلاسيك ترسناك مبتني بر خودرو، يعني كريستين، امروز هم به همان اندازه ترسناك است كه در سال ۱۹۸۳ براي اولين بار پخش شد. با كارگرداني جان كارپنتر و اقتباس از رمان استفان كينگ، كريستين خودرويي با طعم خشونت و انتقام است.

اين نقش را خودروي زيباي پليموث خشم ۱۹۵۸ كه تخريب‌ناپذير است بازي مي‌كند. هربار كه در فيلم آسيبي به او مي‌رسد، تمامي فرورفتگي‌ها و خراش‌ها خود را مرمت مي‌كنند. اين زيباي كينه‌جو يك شيطان در لباس مبدل است .

۳- لينكلن كانتيننتال ام كي ۳ – ماشين (۱۹۷۷)

۱۳ خودرو هالووين

اين خودرو يكي از رعب انگيزترين خودروهاي شناخته شده تاكنون است. اين خودروي لينكلن كانتيننتال ۱۹۷۱، يك خودرو با طراحي اختصاصي جورج باريس است كه طراحي 1966 Batmobile و Munster Koach را در كارنامه دارد.

در ابتداي فيلم «خودرو» به يك شهر كوچك مي‌رسد و شروع به كشتن تمامي افراد شهر مي‌كند. كسي آن را رانندگي نمي‌كند، اين خودرو تسخير شده و بسيار آشوب‌گر است. جيمز وارد، كارمند CA اشاره كرد كه اين همان ماشيني است كه شخصيت «بندر» (Bender) در فيلم «هانكينگ» (Honking) (فصل ۲، قسمت ۱۸) به آن تبديل مي‌شد. بندر در اين فيلم توسط خودرو-گرگينه، نوعي عفونت يا نفرين كه روي ربات‌ها اثر مي‌كند، آلوده شده بود و شب‌ها به خودرو گرگينه تبديل مي‌شد. كريستين شبيه سازي شده (پليموث) نيز در اين قسمت ظاهر مي شود.

۴- فورد اف-۱۰۰ ۱۹۷۸ – ولف كريك (۲۰۰۵)

۱۳ خودرو هالووين

«ولف كريك» يكي از پر استرس‌ترين فيلم‌ها است. با انتشار اين فيلم در سال ۲۰۰۵، ستايش‌ها و نقدهاي بسياري را براي صحنه‌هاي قتل وحشيانه، خشن و سردش برانگيخت. داستان فيلم ظاهرا اقتباسي از رويداد هاي واقعي بود.

جان جارات (John Jarratt) در نقش آدم بد فيلم، ميك تيلور (Mick Taylor)، شخصيتي شوم كه يك فورد اف-۱۰۰ ۱۹۷۸ آبي روشن را مي‌راند، ظاهر مي‌شود. اين فيلمي بود كه مرا شب بيدار نگه داشت، اگرچه خودرو به تنهايي شيطاني نبود ولي ارتباط آن با اين فيلم به تنهايي كافي است تا هر موقع فورد اف-۱۰۰ را مي‌بينم لرز بدم را فرا گيرد.

فيلمبرداري فيلم در نقاط دور افتاده استراليا نه تنها باعث وحشت توريست‌ها مي‌شود، بلكه باعث مي‌شود تا قبل از هرگونه مسافرت جاده‌اي در اين كشور فكر كنيد.

۵- هومر – خانواده سيمپسون (۱۹۹۱)

۱۳ خودرو هالووين

در سال ۱۹۹۱ «هومر» در دنيا در يك قسمت از سريال خانواده سيمپسون با عنوان ‘Oh Brother, Where Art Thou’ به نمايش در آمد (فصل ۲، قسمت ۱۵). اگرچه اين قسمت ويژه هالووين كه خانواده سيمپسون به خاطر اين ويژگي شناخته شده است، نبود، اما هنگامي كه مايك استيونز آن را طراحي كرد باعث شوكه شدن برخي‌ها شد.

بنا به گفته مايك، كارمند caradvice، انتخاب اين طرح براي اين ليست به عنوان ماشين ترسناك انتخاب مضحك و غير جدي اي است. اين طرح داراي دو گنبد حبابي است، كه يكي در پشت ماشين براي بچه‌هاي سركش خانواده با امكانات جانبي مانند پوزه‌بند و زنجير قرار دارد و سه شيپور دارد تا ديگر نگراني از بابت اينكه هنگام عصبانيت كجا ضربه بزنيد نداشته باشيد. بهترين قسمت داستان هم جايي است كه «هومر» فكر مي‌كند صداي موتور باعث مي‌شود مردم فكر كنند دنيا به آخر رسيده است.

مايك مي‌گويد: «هومر، ما همه تو را دوست داريم، اما از اينكه در دنيا كسي مانند هومر باشد، بيشتر خوشحال مي‌شويم». متاسفانه كسي در سال ۲۰۱۳ نمونه واقعي آن را ساخت!

۶- شورلت نووا – ضد مرگ (۲۰۰۷)

۱۳ خودرو هالووين

كوئنتين تارانتينو نمي‌تواند اشتباه كند. ضد مرگ توسط كوئنتين تارانتينو نويسندگي و كارگرداني شده است و با درخشش كورت راسل به عنوان بدلكاري كه مايك نام دارد و زنان را با ماشين خود در حين تصادف مي‌كشد، به نمايش در آمد. خودرو‌ها به صورت جادويي راننده را از كشته شدن نجات نمي‌دهند اما بدلكار تصور مي‌كند او در اين خودرو‌ها كشته نمي‌شود اگرچه ممكن است جراحاتي بردارد.

در هر حال خودروهاي اين فيلم عالي هستند، شورلت نووا ۱۹۷۰ و دوج چارجر ۱۹۶۹. شووي نواي نمايش داده شده در عكس يكي از دو ماشين اين فيلم است كه جان سالم به در برد و در سال ۲۰۱۴ به طور كامل به همراه طرح جمجمه و رعد و برق روي كاپوت جلوي خودرو و لباس نقش اصلي فيلم يعني مايك، به حراج گذاشته شد.

اگر آن را در جاده ببينم واقعا مي ترسم!

۷- دوج ۱۹۸۵ رهگير روح (۱۹۸۶)

۱۳ خودرو هالووين

روح در سال ۱۹۸۶ با درخشش چارلي شين وارد عرضه شد. به طور سربسته، فيلم در مورد يك نوجوان به قتل رسيده است كه در قالب راننده مسابقات درگ با رانندگي خودروي Dodge M4S Turbo Interceptor زنده مي‌شود تا انتقام خود را بگيرد. خودرويي كه در سال ۱۹۸۵ يك طرح مفهومي بود و توسط برند آمريكايي توليد و توسط باب آكرمن طراحي شد.

پيتر كونگملوانگ مدير اجرايي تبليغاتي، اين خودرو را به دليل اينكه روح خودرو با فانتزي آميخته بود انتخاب كرد. تعداد بسيار زياد تصادفات خودرو در طول فيلم رخ مي‌دهد؛ هركسي كه با روح مسابقه مي‌دهد مي‌ميرد. او مي‌گويد اين خودرو خودش به طور عجيبي ترسناك است و نسبت به زمان خودش بسيار جلوتر است.

۸- بيتل دست كاري شده – ماشين هايي كه پاريس را خوردند (۱۹۷۴)

۱۳ خودرو هالووين

سينمايي ماشين‌هايي كه پاريس را خوردند توسط تعدادي از كارمندان CA انتخاب شد اما قابل ذكر است كه اين فيلم بيشتر جنبه تماشاگر پسندي و جذب طرفدار، جنبه هنري دارد. يك فيلم بسيار عجيب استراليايي كه محصول سال ۱۹۷۴ است و بر اساس داستاني كه توسط كارگردانش پيتر وير نوشته شده است، ساخته مي‌شود.

پاريس يك شهر كوچك در ايالت جنوبي استراليا (NSW: New south Wales) است كه داراي تصادفات رانندگي بسيار زيادي است. كساني كه در اين شهر رانندگي مي‌كنند معمولا دچار سانحه مي‌شوند و كساني كه جان سالم به در نمي‌برند تبديل به نمونه‌اي در آزمايشگاه‌ها براي تحقيقات علمي مي‌شوند. خودرو‌ها را خراب مي‌كنند و از نو تبديل به وسايل وحشتناكي مي‌كنند كه براي ترساندن مردم شهر به كار مي‌روند.

فيلم هر چه پيش مي‌رود عجيب‌تر مي‌شود و در آخر همه خودرو‌هاي عجيب باهم ظاهر مي‌شوند. انتظار نداشته باشيد كه فيلم محشري باشد، اما اگر دوستدار فيلم‌هاي نسبتا خوب هستيد حتما آن را ببينيد.

۹- فولكس واگن بيتل ۱۹۶۵- حشره عشق (۱۹۹۷)

۱۳ خودرو هالووين

فكر مي‌كنيد هربي در فيلم Love Bug The يك داستان بچگانه پر از رنگين كمان و درخشش نور خورشيد است؟ باز هم فكر كنيد. يك فيلم تلويزيوني به نام The Love Bug در سال ۱۹۹۷ پخش شد و كينه جويي‌هاي هربي (Herbie) و دوقلوي شرورش – هوراس (Horace) را به نمايش در آورد.

مندي تورنر (Mandy Turner) يك طرفدار پروپاقرص VW است اين فيلم را وارد ليست كرد. شما آن را ترسناك نمي‌بينيد، اما هوراس (Horace) با بدنه پوشيده از روكشي سخت يك VW Beetle مدل ۱۹۶۵ با نيزه‌هايي بيرون زده از چرخ‌هايش است. همانطور كه انتظار داريد فيلم در لحظه رقابت جاده‌اي بين خوب و بد داستان به اوج مي‌رسد – هربي و هوراس.

۱۰- خودروهاي معمولي – مسابقه مرگبار ۲۰۰۰ (۱۹۷۵)

۱۳ خودرو هالووين

اين فيلم، فيلمي براي نمايش آينده اما پخش شده در سال ۱۹۷۵ است. مسابقه مرگبار ۲۰۰۰ يك فيلم به سبك نمايش واقعي تلويزيوني/ بازي است – تركيبي از ژانر هاي Monster Jam, wrestling and Survivor – در ستيز با رقبايي با هيكل بزرگ در خودرو‌هايي كه به شكل ديوانه‌وار اصلاح شده‌اند (خودرو‌هايي با نام فرانكشتاين و Machine Gun Joe) كه در رقابت قاره‌اي مرگبار باهم مسابقه مي‌دهند و هر تعداد انسان كه بتوانند در مسير خود مي‌كشند.

مدير دفتر، ماركوس اسروبا مي‌گويد اين فيلم به دليل اينكه همه خودروها شبيه ماشين كشتار هستند در ذهن او نقش بسته است.

در اينجا دو حقيقت طنز وجود دارد – يك بازي رايانه‌اي به نام Carmageddon كه براساس اين فيلم ساخته شده بود، ممنوع اعلام شد و فيلم Death Race ۲۰۰۰ در سال ۲۰۰۸ بار ديگر ساخته شد. با اين تفاوت كه نام فيلم مسابقه مرگبار و ستاره آن جيسون استاتهام Jason Statham بود. خودروهاي شرور اين فيلم ارزش ديدن را دارند.

۱۱- شورلت ايمپالا ۱۹۶۷- سريال ماوراءالطبيعه

۱۳ خودرو هالووين

پس از ورود به عرصه نمايش در تلويزيون در سال ۲۰۰۵، سريال ماوراءالطبيعه براي فصل دوازدهم تمديد شده است. از همان ابتدا اين سريال ترسناك شورلت ايمپالا ۱۹۶۷ را به عنوان يك ويژگي شگفت‌انگيز به همراه داشته است.

در اين سريال، دين وينچستر صاحب ايمپالا بوده و به همراه برادرش، سم، در سرتاسر آمريكا سفر كرده و  با شياطين، ارواح، فرشتگان و هرچيزي كه شيطاني و ماوراءالطبيعه باشد، مي‌جنگند. اين انتخاب من براي اين ليست است و اين انتخاب به دليل علاقه من به فيلم هاي ترسناك بوده و اين سريال بيش از حد انتظار صحنه‌هاي غيرمنتظره را در طول سال‌ها نشان داده و اين خودرو بسيار خوش صدا و زيبا است.

۱۲- الدزموبيل دلتا ۸۸ توليد ۱۹۷۳- مرده شيطاني (۱۹۸۱)

۱۳ خودرو هالووين

اين الدزموبيل دلتا ۸۸ توليد ۱۹۷۳ متعلق به نويسنده و كارگردان سم رايمي (Sam Raimi) بوده و در تمامي فيلم هاي او حضور دارد. اين خودرو در تمامي سري فيلم‌هاي مرده شيطاني درخشيده است، اولين حضورش در سريال اَش در مقابل مرده شيطاني كه توسط سم رايمي در سال ۱۹۸۱ نوشته و كارگرداني شده و همچنين حضور برجسته‌اي در فيلم مرد عنكبوتي داشته است.

اين خودرو ماشين شخصي سم رايمي بوده و شايعاتي وجود دارد مبني بر اين كه بروس كمپل كه نقش اَش را بازي مي‌كرد، از آن نفرت داشت و هر موقعي كه مي‌توانست با آن تصادف مي‌كرد. رايمي هم تعدادي از اين خودرو را براي شرايط اضطراري نگه مي‌داشت.

به خاطر داريد كه اين خودرو خاص، اَش و دوستانش را به كلبه جنگلي رساند و آن‌ها در آن كلبه كتاب مردگان را پيدا كردند و پس از آن شيطان بيدار شد و همه را كشت؟ حتما شما خاطرات بسياري در طول از گذشته با ديدن اين فيلم داريد.

۱۳- خودروي قرمز بزرگ - The Wiggles

۱۳ خودرو هالووين

مدير تحريريه CarAdvice، راب مرگيت آن را به خوبي خلاصه كرده است. هر كسي كه در ۲۰ سال گذشته صاحب فرزند بزرگسالي بوده است و يا خودش جواني‌اش را گذرانده باشد، وحشتي كه The Wiggles را احاطه كرده مي‌فهمد. ماشين قرمز رنگ بزرگ! از انحناهاي عجيب و پوشش رنگي تايرهايش تا بوق بيرون آمده از شيپور خوش صدايش، همگي نشان از اين دارند كه ماشين قرمز رنگ بزرگ يك شيطان تمام عيار است.

اين شيطان توسط چهار سرنشين هميشه خندانش كه لباسهاي همرنگ ماشين پوشيده‌اند احاطه شده است. سرود اهريمني كه مي خوانند در مغزتان رخنه مي‌كند و در تمام طول روز در ذهن شما خواهد ماند و در غير منتظره‌ترين لحظات در ذهنتان ظاهر خواهد شد...

« اكنون مي‌خواهم پيش‌بيني ۵ ساله مالي مان را برايتان ارائه كنم...» در همين لحظه نغمه شيطاني  

« toot toot, chugga chugga, Big Red Car, we’re gonna ride all day lonnnnnnnnnng»

در ذهنتان ظاهر مي‌شود.

آيا شما هم خودروهايي در سريال‌ها يا فيلم‌ها ديده‌ايد كه به نظرتان ترسناك باشند؟ ماشين‌هاي كدام فيلم ترسناك مورد علاقه شماست؟ نظرات خود را در قسمت كامنت‌ها با ما به اشتراك بگذاريد.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: فيلم، خودرو، سال، ndash، براي،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۱۶:۳۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

شكي نيست كه اچ‌تي‌سي طي سال‌هاي گذشته وضعيت مساعدي در بازار گوشي‌هاي هوشمند نداشته است. در حقيقت برخي معتقدند كه اچ‌تي‌سي بايد تمركز خود را صرف هدست واقعيت مجازي وايو كند. ممكن است همكاري اين شركت تايواني با گوگل در توليد گوشي‌هاي هوشمند پيكسل، تا حدودي وضعيت مالي آن را بهبود بخشد، اما آن‌ها بايد بيشتر بر گوشي‌هاي هوشمند خود تكيه داشته باشند. ممكن است اين هفته، رونمايي احتمالي اچ‌تي‌سي از گوشي HTC Bolt، فرصت دوباره‌اي به اين كمپاني ببخشد. شايعات حكايت از آن دارند كه اچ‌تي‌سي بولت، گوشي هوشمند بالارده‌اي با مشخصات نسبتا عجيب است.

باوجود تغييراتي كه اچ‌تي‌سي در پرچمدار خود، HTC 10، اعمال كرده بود، اين گوشي نتوانست به موفقيت چنداني دست يابد. در حقيقت اگرچه نظرات در مورد گوشي‌هاي هوشمند اچ‌تي‌سي غالبا مثبت است، اما آن‌ها معمولا فروش بالايي ندارند. به نظر مي‌رسد كه حداقل امسال اچ‌تي‌سي، تمركز زيادي روي هدست واقعيت مجازي وايو و گوشي‌هاي پيكسل گوگل داشته است و شايد زمان آن باشد كه اين شركت به ريشه‌هاي خود بازگردد.

مشخصات احتمالي اچ تي سي بولت

اسلايد‌هاي فاش شده از اچ‌تي‌سي بولت، نماي كلي اين گوشي و مشخصات سخت‌افزاري آن را تا حدودي نمايان مي‌كنند. اچ‌تي‌سي اين گوشي را به نمايشگر ۵.۵ اينچي با رزولوشن QHD مجهز كرده است. باتري انتخاب شده براي بولت نسبتا كوچك بوده و ظرفيت آن ۳۲۰۰ ميلي‌آمپرساعت است و از فناوري شارژ سريع پشتيباني مي‌كند. دوربين اصلي ۱۶ مگاپيكسلي با f/2.0 بوده و از لرزش‌گير اپتيكال تصوير بهره‌ مي‌برد. اچ‌تي‌سي بولت برخلاف پيكسل، ضدآب و گردوغبار بوده و گواهي IP57 را دريافت كرده است.

اما مورد عجيب به نوع پردازنده‌‌اي برمي‌گردد كه اچ‌تي‌سي براي اين گوشي در نظر گرفته است. گفته مي‌شود كه اچ‌تي‌سي بولت از پردازند‌ه‌ي اسنپدراگون ۸۱۰ بهره مي‌برد كه يكي از پردازنده‌‌هاي ناموفق كوالكام محسوب مي‌شود. براساس شايعات اخير، اچ‌تي‌سي جك ۳.۵ ميلي‌متري هدفون را از اين گوشي حذف كرده است، اما گفته مي‌شود كه اچ‌تي‌سي در برخي از مناطق، گوشي هوشمند جديد خود را با هدفون‌هاي "تطبيقي" عرضه خواهد كرد.

براساس آنچه كه در اين اسلايد‌ها آمده، اچ‌تي‌سي بولت، جمعه‌ي اين هفته معرفي خواهد شد و چنانچه شايعات صحت داشته باشند، اين گوشي در آمريكا تنها توسط يك اپراتور عرضه خواهد شد.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۶:۲۳ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

دو كمپاني مطرح كره‌اي كه در بازار ايران محبوبيت بسياري دارند، بايد جريمه ۴۱.۲ ميليون دلاري براي پايان دادن به پرونده سازمان حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان كه طي چهار سال گذشته در ۳۳ ايالت آمريكا تشكيل شده، پرداخت كنند. 

سال ۲۰۱۲ بود كه سازمان حفاظت از محيط زيست ايالات متحده اعلام كرد، بيش از ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو از دو شركت مصرف سوختي بيش از سطح اعلام شده، دارند. از بين ۹۰۰ هزار دستگاه، هيونداي الانترا بيشترين مصرف سوخت را با توجه به تبليغ كم مصرف بودن آن، داشته است. اين خودرو در قياس با هم رده‌هاي خود، مصرف سوخت بسياري داشته و همين امر موجب شكايت اين سازمان شد. البته دو كمپاني كره‌اي در پاسخ به اين مشكل، اشتباهات در تست و آزمايش خودروها را اعلام كردند و پس از آن آمار و ارقام اصلاح شد.

هيونداي و كيا ابتدا با ارسال كارت اعتباري به مشتريان قصد جبران مصرف سوخت خودروهاي مورد اشاره را داشتند. گذشته از آن، صاحبان اتومبيل‌هاي معيوب اين اجازه را داشته تا هر ساله با مراجعه به نمايندگي‌هاي كمپاني، با بررسي كيلومترشمار بيش از ۱۵ درصد هزينه خريد سوخت را دريافت كنند. در پايان هيونداي طبق حكم تصويب شده مي‌بايست جريمه ۳۹۵ ميليون دلاري پرداخت مي‌كرد كه به لطف قاضي فدرال ۲۵۵ ميليون دلار شد. در سويي ديگر شركت موردبحث بايد جريمه ۳۵۰ ميليون دلاري را به سازمان حفاظت از محيط زيست آمريكا پرداخت كند كه از اين بين ۲۱۴ ميليون دلار آن براي جبران خسارت گازهاي آلاينده تعيين شد.

با اين وجود جريمه‌ي اين دو خودروساز كره‌اي در مقابل جريمه هنگفت ۱۴ ميليارد دلاري فولكس واگن رقم ناچيزي محسوب مي‌شود.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مصرف، دلاري، جريمه، سازمان، سوخت،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۳۱:۳۱ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

In July, Motorola released the Moto Z with a USB-C instead of a traditional 3.5mm headphone jack. And in September, Apple announced that they'd ditching the jack for its own lightning port headphones with the release of the iPhone 7.

Will we miss the headphone jack? Well, I will. But to try to talk myself down, here are 5 reasons not to miss the old headphone jack:

1. Thinner phones. Without all the tech inside to amp up the analog مانند، نظير، شباهت، شي قابل قياس، (فلسفه ) لغت متشابه قياسي jack, those phones can get super-slim. Or, alternatively, have a bigger battery باطري باتري، (نظ ) آتشبار، صداي طبل، حمله با توپخانه ، ضرب و جرح for more battery باطري باتري، (نظ ) آتشبار، صداي طبل، حمله با توپخانه ، ضرب و جرح life.

2. Better audio وابسته به شنوائي يا صوت، گيرنده و تقويت كننده ئ صدا، شنودي سمعي، شنيداري quality. Since you can have digital audio وابسته به شنوائي يا صوت، گيرنده و تقويت كننده ئ صدا، شنودي سمعي، شنيداري, you can make sure the audio وابسته به شنوائي يا صوت، گيرنده و تقويت كننده ئ صدا، شنودي سمعي، شنيداري is exactly as it should sound without interference. You can also add extra bass or concert hall reverb.

3. Built-in noise canceling. You won't need separate power for your headphones to cancel out all that airplane noise. It can be handled digitally right inside the phone.

4. Upgrades. Your headphones can get better with a firmware upgrade since digital features are handled by the phone.

5. Wireless. Bluetooth Audio is pretty much there, and battery باطري باتري، (نظ ) آتشبار، صداي طبل، حمله با توپخانه ، ضرب و جرح life is getting better. Soon you'll see plug in any jack, minijack, USB-C or other as akin to using a grammophone.

Those are compelling reasons to get off the analog مانند، نظير، شباهت، شي قابل قياس، (فلسفه ) لغت متشابه قياسي train, I'll admit. I'm not quite there yet but maybe it's enough for you to take the plunge.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: jack، audio، headphones، battery، headphone،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۴:۰۴ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

پس از انقلاب گوشي‌هاي هوشمند، اين حوزه دچار دگرگوني شد و بازيگران اصلي يا توليدكنندگان اصلي گوشي‌هاي همراه با غفلت از تغييرات پيش آمده، جايگاه خود را از دست دادند، بطوري كه به جرات مي‌توان گفت كه اپل و سامسونگ در يك دهه‌ي اخير اصلي‌ترين برندهاي بازار بوده‌اند. دو كمپاني اپل و سامسونگ با عرضه‌ي گوشي‌هاي هوشمند پرچمدار موفق شده‌اند تا نظر بخش زيادي از كاربران را به خود جلب كرده و از اين نظر سهم بزرگي از بازار را در اختيار داشته باشند.

اين دو كمپاني همچنان به عنوان بزرگ‌ترين توليدكنندگان گوشي‌هاي هوشمند در بازار مطرح هستند، حال آنكه مجموع سهم اپل و سامسونگ به كمترين ميزان خود در پنج سال اخير رسيده است. در صورتي كه به نمودار توجه كنيد، مشاهده مي‌كنيد كه مجموع سهم اپل و سامسونگ به يك سوم از كل بازار كاهش پيدا كرده است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط IDC، اپل و سامسونگ در مجموع بيش از ۳۲.۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند، بطوريكه در صورت تفكيك سامسونگ سهمي ۲۰ درصدي و اپل سهمي ۱۲.۵ درصدي را در اختيار دارد. اطلاعات ارائه شده نشان از اين دارد كه مجموع سهم اپل و سامسونگ در پنچ سال اخير به كمترين ميزان خود رسيده است. اپل و سامسونگ در فصل اول ۲۰۱۱ در مجموع ۲۹.۶ درصد از بازار را در اختيار داشتند. در همان سال با وجود خودنمايي گوشي‌هاي هوشمند، نوكيا رتبه‌ي اول را در اختيار داشت. بلك‌بري نيز كه در آن روزگار با نام RIM شناخته مي‌شد، به تازگي توسط اپل پشت سر گذاشته شده بود.

امروزه ديگر موج گوشي‌هاي هوشمند متوقف شده و ديگر شاهد استقبال از اين محصولات نيستيم، چرا كه بازار اشباع شده و در بازار‌هاي توسعه يافته ديگر تقاضا براي اين محصولات بالا نيست.

همچنين بايد به ظهور كمپاني‌هاي چيني اشاره كنيم كه گوشي‌هاي هوشمند با كيفيتي را با قيمت پايين‌تر از نمونه‌هاي موجود راهي بازار مي‌كنند. از اين جمله مي‌توان به هواوي، اوپو و ويوو اشاره كرد كه در كشور چين به موفقيت‌هاي بزرگي دست يافته و درصدد تكرار موفقيت‌هاي خود در بازار جهاني هستند. بايد ديد كه رقابت در بازار گوشي‌هاي هوشمند به چه ترتيب خواهد بود.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بازار، اپل، گوشيzwnjهاي، سامسونگ، هوشمند،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۰۴:۰۴ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

سرويس‌هاي وب آمازون يا AWS، نام تجارت پرسود خدمات ابري غول خرده فروشي اينترنتي يعني آمازون است. خدمات ابري كه آمازون از طريق AWS ارائه مي‌دهد، سال‌ها است كه از لحاظ سهم بازار، با اختلاف زياد نسبت به رقبا مكان اول را به خود اختصاص مي‌دهند. نتايج جديدترين گزارش موسسه‌ي پژوهشي Synergy در سه ماهه‌ي سوم سال جاري ميلادي نيز حكايت از تداوم اين برتري با كنترل بيش از ۴۵ درصد بازار جهاني سرويس‌هاي زيرساخت ابري (IaaS) توسط آمازون دارد.

سرويس هاي وب آمازون

IaaS يا Infrastructure-as-a-Service اشاره به سرويس‌هاي عمومي رايانش ابري دارد كه به شركت‌ها اين اجازه را مي‌دهد تا اطلاعات و نرم‌افزارهاي خود را خارج از شركت و بر روي ديتا سنترهاي ثالث نگه داري و اجرا كنند. با وجود رشد انفجار گونه‌ي سرويس‌هاي مشابهي چون آژور مايكروسافت، AWS به دليل سابقه‌ي بالاي خود در اين صنعت به نوعي موقعيت خود را تثبيت شده مي‌بيند و همچنان به پيشتازي ادامه مي‌دهد.

گرچه IaaS همچنان بزرگ‌ترين بخش از سه قسمت اصلي خدمات ابري (شامل IaaS، بستر به عنوان سرويس (PaaS) و خدمات ابري خصوصي) را تشكيل مي‌دهد، اما PaaS با سرعت بسيار بيشتري در حال رشد است و احتمال مي‌رود در آينده‌اي نزديك جاي IaaS را به عنوان بزرگ‌ترين و مهم‌ترين بخش خدمات كلاود بگيرد. موسسه‌ي پژوهشي Synergy تخمين مي‌زند كه زير بخش‌هاي PaaS از جمله ديتابيس‌ها، اينترنت اشيا (IoT) و خدمات آناليز، رشد سالانه‌ي ۱۰۰ درصدي را تجربه كنند.

آمازون، مايكروسافت و گوگل به لطف بودجه‌ي عظيمي كه به توسعه‌ي ديتا سنترهاي خود اختصاص داده‌اند، همچنان بر بازار PaaS حكمراني خواهند كرد. اين سه شركت قادرند در مقياس بالا و سطحي جهاني به مشتريان خود خدمات ابري ارائه كنند و سرعت رشد بسيار بالايي نيز دارند. اين موضوع باعث مي‌شود تا بازيگران كوچكتر اين صنعت به سختي بتوانند به رقابت در اين سطح بپردازند و در نتيجه مجبور به همكاري با اين سه شركت بزرگ يا تمركز بر بازارهاي كوچك‌تر شوند.

براي مثال، VMware به تازگي براي اينكه از گردونه‌ي رقابت در بازار خدمات ابري خارج نشود، مجبور شد تا طي عقد قراردادي، از اين پس از طريق همكاري با آمازون به فعاليت خود ادامه بدهد. VMware در سال ۲۰۱۳ قصد داشت تا با عرضه‌ي خدمات ابري خود به صورت مستقل، بازار كلاود اروپا و آمريكا را به دست بگيرد، اما پس مواجه شدن با فضاي به شدت رقابتي اين صنعت، تنها راه بقاي خود را در پيوستن به آمازون ديد.

به نظر مي‌رسد اين وضعيت در سال‌هاي آينده هم تغيير چنداني پيدا نكند و سه بازيگر اصلي كلاود يعني آمازون، مايكروسافت و گوگل همچنان به حكمراني خود بر اين صنعت ادامه دهند.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ابري، آمازون، سرويسzwnjهاي، بازار، iaas،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۰۲:۲۷ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

تمامي خودروهاي امروزي به دور موتور سنج مجهز هستند كه ميزان دورگيري مجاز پيشرانه را به راننده اطلاع مي‌دهند. ولي اگر راننده به آن توجهي نكند و دورگيري پيشرانه را به محدوده‌ي قرمز وارد كند، پيشرانه‌ي خودرو دچار مشكل شده و در نهايت متلاشي مي‌شود. براي جلوگيري از اين امر بايد راننده‌ي خودرو گوشه‌ي چشمي به دور موتور سنج داشته باشد مخصوصا در خودروهايي كه به جعبه‌دنده‌ي دستي مجهز هستند. چون در اين مدل از خودروها، خود راننده با توجه به سرعت خودرو و دور موتور، دنده‌ي مناسب را انتخاب مي‌كند و اگر در انتخاب دنده خطايي رخ دهد و دور موتور به محدوده‌ي قرمز وارد شود امكان آسيب ديدن پيشرانه نيز دور از ذهن نخواهد بود. براي تعويض دنده در جعبه‌دنده‌ي دستي ابتدا پدال كلاچ را مي‌فشاريم و دنده‌ي مورد نظر را انتخاب مي‌كنيم و سپس با رها كردن پدال كلاچ و درگير شدن صفحه‌ي كلاچ، شفت ورودي جعبه دنده به فلايويل (كه خروجي پيشرانه‌ است) متصل مي‌شود و اين دو با يكديگر هم‌دور مي‌شوند. درون جعبه‌دنده نيز به تعداد دنده‌هاي موجود، ضرايب دنده نيز وجود دارند كه وظيفه‌ي آن‌ها دريافت نيرو از پيشرانه و تغيير دور و نيروي آن و انتقال اين نيرو به چرخ‌هاست. در تصوير زير شاهد خرابي شاتون و پيستوني هستيم كه به دليل ورود دور موتور به محدوده‌ي قرمز به اين شكل درآمده است.

پيستون


پيشرانه‌ي هر خودرو داراي محدوده‌اي است كه در آن به بيشترين ميزان قدرت و گشتاور خود دست مي‌يابد و در اين محدوده پيشرانه‌ي خودرو در بهترين وضعيت قرار دارد، يعني حداكثر استفاده را از سوخت دريافتي مي‌كند و راننده با اطلاع از اين مطلب و انتخاب دنده‌ي مناسب مي‌تواند از حداكثر كارايي پيشرانه بهره‌مند شود. تنها ايرادي كه در اين مورد مي‌توان مطرح كرد اين است كه براي قرارگيري دور موتور در محدوده‌ي ذكر شده نمي‌توان با هر سرعت دلخواهي حركت كرد ولي براي اين موضوع نيز راه حلي انديشيده‌ شده و آن، افزودن ضرايب دنده به خودرو است، امروزه شاهد خودروهايي با جعبه دنده‌ي ۸،۷ و ۹ دنده هستيم. تصوير زير جعبه‌دنده‌ي ۹ سرعته‌ي كمپاني مرسدس‌بنز را نشان مي‌دهد.

جعبه دنده

همچنين برخي خودروسازان براي اين منظور از جعبه‌دنده‌ با ضريب متغير كه به CVT شهرت دارد، استفاده مي‌كنند كه سيستم ‌آن بدين شكل است كه دور موتور را در محدوده‌ي مورد نظر كه پيشرانه بهترين عملكرد خود را دارد ثابت نگه داشته ولي با تغيير مداوم در ضرايب، سبب افزايش سرعت خودرو مي‌شود. البته از CVT در تعداد كمي از خودروها استفاده مي‌شود و علت آن ضعف جعبه دنده‌ي CVT در تحمل قدرت و گشتاور بالاي پيشرانه و استهلاك بالاي آن نسبت به جعبه‌دنده‌هاي اتوماتيك است. با اين حال مزيتي كه جعبه‌دنده‌ي مذكور دارد، كاهش فشار بر روي پشرانه است.


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دور، پيشرانه، موتور، خودرو، دنده،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۳۷:۲۶ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

شركت مديا پردازش كه از سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان مجوز ارائه خدمات پس از فروش آيفون را دريافت كرده بود، گوشي آيفون ۷ را به صورت قانوني از گمرك وارد كشور كرده است.

گوشي‌هاي آيفون ۷ با حافظه ۱۲۸ اين شركت از گمرك ترخيص شده‌اند و از فردا در بازار به صورت رسمي عرضه خواهند شد. قرار است حافظه‌هاي ۳۲ و ۲۵۶ گيگابايت و همچنين انواع آيفون ۷ پلاس در روزهاي آينده از گمرك ترخيص شده و تا پايان هفته وارد بازار شوند.

بر اساس اطلاعاتي كه از سوي اين شركت به خبرنگار زوميت اعلام شده است، اين گوشي‌ها داراي ۱۲ ماه گارانتي هستند كه اگر مشكلات نرم افزاري نباشد گوشي به صورت كامل تعويض مي‌شود.

اين نوع خدمات مانند خدماتي است كه اپل در مراكز خدمات پس از فروش خود در دنيا ارائه مي‌دهد، خواهد بود، با اين تفاوت كه مدياپردازش هيچ ارتباط مستقيمي با شركت اپل ندارد.

قيمت آيفون‌ ۷ و آيفون ۷ پلاس با گارانتي مديا پردازش بر اساس اطلاعاتي كه توسط يكي از مديران اين شركت به خبرنگار زوميت داده،به شرح زير است:

آيفون ۷ با حافظه ۳۲ گيگابايت:

 • مشكي: ۲ ميليون و ۸۰۰ هزار تومان

آيفون ۷ با حافظه ۱۲۸ گيگابايت:

 • طلايي: ۳ ميليون و ۵۰ هزار تومان
 • رز گلد: ۳ ميليون و ۸۰ هزار تومان
 • مشكي: ۳ ميليون و ۲۵۰ هزار تومان
 • مشكي براق: ۳ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان

آيفون ۷ با حافظه ۲۵۶ گيگابايت:

 • نقره‌اي: ۳ ميليون و ۴۵۰ هزار تومان
 • طلايي: ۳ ميليون و ۳۵۰ هزار تومان
 • رز گلد: ۳ ميليون و ۳۵۰ هزار تومان
 • مشكي: ۳ ميليون و ۴۵۰ هزار تومان

آيفون ۷ پلاس با حافظه ۱۲۸ گيگابايت:

 • طلايي: ۴ ميليون و ۱۰۰ هزار تومان
 • رز گلد: ۴ ميليون و ۱۰۰ هزار تومان
 • مشكي: ۴ ميليون و ۲۵۰ هزار تومان

آيفون ۷ پلاس با حافظه ۲۵۶ گيگابايت:

 • طلايي: ۴ ميليون و ۲۵۰ هزار تومان
 • رز گلد: ۴ ميليون و ۲۵۰ هزار تومان 
 • مشكي براق: ۴ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان

اين قيمت‌ها با محاسبه ۱۶ درصد محاسبات قانوني شامل ماليات ارزش افزوده، عوارض و تعرفه گمركي است.

مراكز خدمات مدياپردازش براي گوشي‌هاي آيفون جدا از خدمات رسمي و قانوني اين شركت براي گوشي‌هاي ال‌جي است.

تا كنون ۱۱ مركز ارائه خدمات گوشي‌هاي آيفون شركت مدياپردازش تشكيل شده كه در شهرهاي مشهد، اصفهان، شيراز، تبريز، قائم‌شهر، ساري، گرگان، آمل، رشت، گنبد و تهران قرار دارد.

گوشي‌هاي آيفون ۷ از فردا يكشنبه ۱۵ آبان در فروشگاه‌هاي نمايندگي فروش مديا پردازش ارائه مي‌شود و تا پايان سال در فروشگاه‌هاي اختصاصي فروش گوشي‌هاي ۴ برند تحت خدمات پس از فروش مدياپردازش قرار مي‌گيرد.

IMEI تمامي گوشي‌هاي آيفون 7 كه توسط مديا پردازش پرداخت مي‌شود در گمرك ثبت شده و در سامانه رجيستري قرار خواهد گرفت.

نظر شما در مورد واردات قانوني آيفون ۷ به كشور و قيمت آنها چيست؟


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ميليون، آيفون، شركت، حافظه، گوشيzwnjهاي،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۳:۵۳ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]

ادوبي را به جرات مي‌توان يكي از غول‌هاي دنياي برنامه‌ها دانست كه با نرم‌افزارهاي فوق‌العاده و منحصربه‌فرد خود توانسته نام خود را در دنياي صفر و يك جاودانه كند. نرم‌افزارهاي اين كمپاني همچون Adobe Photoshop CC و Adobe Illustrator CC‎ به حد بسيار بالايي در سطح تجاري و هنري در حال استفاده هستند و محبوبيت و كاربرد آن‌ها به حدي است كه ادوبي را ناچار به انتشار نسخه‌هاي موبايل برخي از سرويس‌هاي خود كرده است. تاكنون اپليكيشن‌هاي مختلفي از ادوبي براي گوشي‌هاي موبايل منتشر شده كه به تازگي دو برنامه جديد نيز به اين ليست اضافه شده است. Comp CC يكي از اين دو برنامه است كه براي گوشي‌هاي اندرويد و آي او اس منتشر شده است و در همين زمان كوتاه نيز موفق به كسب تعداد قابل توجهي كاربر شده است. اين برنامه كه همچون ديگر محصولات موبايل ادوبي از ظاهر مناسبي برخوردار است به صورت كاملا مناسب براي صفحات لمسي بهينه‌سازي شده است به طوري كه مي‌توانيد به آساني هرچه تمام‌تر با اين برنامه در موبايل يا تبلت خود كار كنيد.

Comp CC در زمينه‌ي طراحي و نمونه‌سازي فعاليت دارد به طوري كه براي مثال اگر طراح يك سايت يا ژورنال هستيد مي‌توانيد قاب‌بندي ها و ... را در اين برنامه طراحي كرده و طرح خود را پيش ببريد. نكته‌ي جالبي كه در Comp CC وجود دارد امكان همگام‌سازي آن با ديگر نرم‌افزارها و اپليكيشن‌هاي ادوبي است به اين معنا كه مي‌توانيد پروژه‌اي را در برنامه آغاز كنيد و بعد از اتمام آن را براي انجام مراحل ديگر به فتوشاپ يا ... ارسال كنيد. Comp CC براي اجرا به نسخه‌ي 4.4 اندرويد و آي او اس 9 يا بالاتر نياز دارد و تنها در پلي استور گوگل بيش از 5000 بار دانلود شده است. اين برنامه قبلا براي آيفون منتشر شده بود كه موفق به قرارگيري در ليست بهترين اپليكيشن‌هاي 2015 به انتخاب اپل شد. براي دانلود نسخه‌ي اندرويدي و آيفون Comp CC مي‌توانيد از لينك‌هايي كه در انتهاي مطلب قرار داده شده استفاده كنيد.

Photoshop Sketch نيز در زمينه‌ي طراحي با قلم فعاليت دارد و با توجه به تصاويري كه به عنوان نمونه كار برنامه منتشر شده است بايد اعتراف كرد كه با يكي از بهترين اپليكيشن‌ها در زمينه‌ي طراحي با قلم رو به رو هستيم. Photoshop Sketch همچون فتوشاپ از ويژگي لايه‌بندي پشتيباني مي‌كند به طوري كه مي‌توانيد با ساخت لايه‌هاي مختلف و نقاشي در هر لايه قادر به مديريت بهتر طراحي خود باشيد. طيف وسيعي از قلم‌هاي مختلف نيز در برنامه گنجانده شده است كه به كمك آن‌ها مي‌توانيد هر طور كه مايل هستيد به اجراي طرح‌هاي خود بپردازيد. Photoshop Sketch نزديك به 10 هزار بار تنها در پلي استور گوگل منتشر شده است و براي اجرا به نسخه‌ي 4.4 اندرويد و 9 آي او اس يا بالاتر نياز دارد. براي دانلود اين برنامه مي‌توانيد از لينك هاي زير استفاده كنيد.

Comp CC: اندرويد | آي او اس
Photoshop Sketc: اندرويد | آي او اس


منبع
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۳۵:۰۹ ] [ simurgh ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 36
دیروز : 9
افراد آنلاین : 1
همه : 26850
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب